Про користь та доцільність полуниці в дитячому раціоні, розповіла дитячий педіатр та інфекціоністка Олена Луцька, пише Anywell.
Читайте також: Алергія на полуницю у дітей: симптоми та лікування
Полуниця – це алергенний продукт, зокрема вона містить так званні Fra1, що схожі на ті алергени, які містить пилок берези.
Відтак, за словами інфекціоністки, важливо знати, що алергія на полуницю може бути перехресною з пилком берези, а також іншими ягодами та фруктами з родини розоцвітих: малиною, яблуками, грушами, вишнями та персиками.
Але є й хороша новина: цей алерген знешкоджується при нагріванні.
Тому, відмінним рішенням для дітей може бути полуничне пюре, яке достатньо просто підігріти протягом 10 хвилин.
Усі корисні елементи у ньому збережуться.
Важливо! Якщо помітите, що після споживання пюре у малюка з'явився висип навколо рота, не лякайтеся. Це не алергія, а реакція на кислоти, що містяться у ягодах.
Думка про те, що найбільше пестицидів у шкірці ягоди – міф / Фото Unsplash
Алерген не в шкірці ягоди, а в м'якоті
Те, що шкідливі мікроелементи містяться у шкірці ягід чи кісточках, — міф. Алерген у м'якоті, а відтак зчищати кісточки чи шкірку будь-яких ягід немає потреби.
Треба знати, що: вирощена звичайним способом полуниця може містити багато пестицидів.
Американська Робоча група з навколишнього середовища (Environmental Working Group) віднесла полуницю у "брудну десятку" продуктів.
Тому, купувати ягоди варто у перевірених продавців!
Головне правило: ягоди обов’язково треба мити. На них можуть бути збудники хвороб, зокрема яєць гельмінтів, вірусу гепатиту А та інших. Крмі того, проста процедура миття зменшить кількість пестицидів.
Найкраще залити ягоди водою з содою (10 г на 1 літр), лишити на 10 хвилин і промити чистою проточною водою.
Коли можна починати давати дитині ягоди
Ягоди, зокрема й полуницю можна давати дитині тоді, коли вона може їсти тверду їжу. ВОOЗ рекомендує починати прикорм у 6 місяців.
Ягоди містять багато мікроелементів, вітамінів та мінералів, а відтак, їх треба включати в раціон дитини, втім з певною обережністю і обов'язково поступово, слідкувати за реакціями організму дитини та у разі виникнення симптомів чи реакцій, звернутися до лікаря.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.