Полуниця містить вітаміни С, А, В, Е, РР і Н. Ягода містить багато мікро- і макроелементів, таких як кальцій, фтор, хлор, цинк, фосфор, бром, натрій, калій, марганець, мідь.
Читайте також: Рання полуниця: як правильно обрати ягоду, аби не отруїтися
Основні причини алергії на полуницю
– алергія на пилок, який можуть скупчуватися в полуниці через її пухку структуру;
– індивідуальне несприйняття хімічних речовин, які містяться в ягоді;
– надмірне вживання ягоди дитиною;
– надмірне вживання ягоди жінкою, яка годує малюка.
У легкій формі алергія на полуницю проявляється такими ознаками, як почервоніння та висипи на шкірі, свербіж, поколювання в роті. У дітей може виникнути набряк неба і горла, чхання, нежить, почервоніння і сльозоточивість очей.
Алергія на полуницю у дітей
Важка форма алергії передбачає такі симптоми:
- діарея;
- судоми;
- нудота і блювання;
- напади астми;
- підвищена температура тіла.
Також можуть знизитися тиск, ускладнитися дихання та з’явитися набряк Квінке – масивним набряк слизових оболонок, шкіри і підшкірної жирової клітковини.
У дітей немовлят алергія проявляється набряками, свербежем та висипом на шкірі.
Лікування алергії на полуницю
При перших ознаках необхідно звернутися до лікаря-алерголога. Ймовірно, лікар призначить додаткові аналізи, щоб встановити що це – алергія на полуницю чи реакція на речовини, якими ягода оброблена.
Лікарі призначають антигістамінні препарати нового покоління, також використовують антигістамінні препарати першого і другого поколінь. Для лікування алергії призначають сорбенти, які здатні подолати симптоми нудоти, блювання і діареї.
Читайте також: Як рятуватися від алергії на тополиний пух
Батькам необхідно привчати малюка до полуниці поступово. Спершу варто давати по одній ягоді на день, поступово збільшуючи кількість за умови, якщо не виникнуть алергічні симптоми.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.