Детальніше про те, чи можна було б впоратися з COVID-19 без карантину – читайте в матеріалі 24 каналу.
Читайте також Коронавірус в Україні: статистика та кількість заражених
Втім, експерти кажуть, що карантин оголосили б у будь-якому випадку. Питання лише у часі і переліку обмежень.
"Можливо і можна було б не закривати метро, але ми вже не дізнаємося. Важко спрогнозувати те, що не відбулося", – сказала епідеміологиня Людмила Мухарська.
Що відомо про COVID-19 в Україні• В Україні підтвердили 15 232 випадки зараження COVID-19,
• серед інфікованих – 391 пацієнт помер,
• ще 3 060 хворих – одужали.
Зрозуміло одне – інфікованих важкою формою без карантину було б у рази більше. Велике скупчення людей у закритому просторі веде до значно швидшого поширення хвороби. Наочно це продемонстрували локальні спалахи після відвідин храму на Великодні свята і в окремих гуртожитках. На думку експертів, карантин запровадили вчасно і більш-менш компромісно – не закрили людей примусово, як у тому ж Китаї.
Захворюваність зростає, але все ж таки не такими швидкими темпами як в інших країнах. І ми бачимо, що навантаження на систему здоров'я не таке велике як, наприклад, в Італії,
– наголосила епідеміологиня Людмила Мухарська.
Інкубаційний період COVID-19 у середньому триває 5 – 14 днів. І чим довше тягнули б з обмеженнями, тим би вищий був рівень розповсюдження, вважають фахівці. Розрахунки поширення епідемії роблять щотижня.
Метою обмежувальних заходів є зменшення кількості інфікованих, налагодження контролю і визначення больових точок. Однією з них виявилась медична галузь – через брак захисних засобів інфікувались вже понад 2 тисячі медиків, а нестача тих же апаратів штучної вентиляції легень у разі більшої кількості важких хворих призвела б до колапсу.
Розрахувати на те, що було б без карантину, експерти зізнаються, – складно.
"З такими параметрами, як має COVID-19, це приводить до мільйонів заражень і десятків, або навіть сотень тисяч, смертей. Але звичайно, це дуже приблизні оцінки", – зазначив Ігор Бровченко.
Важливо МОЗ: Як працюватимуть перукарні, ресторани, магазини та інші сфери послуг від 11 травня
Приблизні вони і зараз, адже точна кількість інфікованих через специфіку вірусу не відома навіть у світі. За прогнозами, Україна нині вийшла на плато і вже за тиждень має розпочатися спад. З 11 травня обмеження почнуть пом'якшувати. Але карантин може повернутись, якщо українці не дотримуватимуться профілактичних заходів і COVID-19 знову спалахне.
Що запрацює з 11 травня / Інфографіка 24 каналу