Дослідники з Університету штату Пенсільванія хотіли визначити, чи може какао вплинути на прогресування неалкогольної жирової хвороби печінки. У какао міститься багато корисних речовин, зокрема клітковина, залізо та флавоноли.

До теми Як покращити здоров'я: 10 дієвих порад

Як проводився експеримент на мишах

  • Вчені поділили мишей з ожирінням на 2 групи.
  • Одну з яких продовжували годувати жирною їжею з додаванням какао, а другу лише жирним раціоном.
  • В рамках експерименту вчені протестували добавки какао в фізіологічно досяжній для людини дозі – приблизно 10 столових ложок какао в день, що еквівалентно 5 чашкам гарячого напою.

Результати дослідження

Цікаво, що миші, яким давали какао, набрали на 21% менше ваги, ніж гризуни з контрольної групи. Окрім цього, вони мали меншу вагу селезінки, що є індикатором нижчого рівня запалення в організмі.

Рівень жирових відкладень в печінці мишей, які вживали какао, був нижчим на 28%. Рівень окислювального стресу був меншим на 56%, а рівень пошкодження ДНК в печінці – на 75% нижчий.

Поки що вчені не можуть пояснити, що саме призводить до такого ефекту. Ймовірно, екстракти какао та хімічні речовини, які містяться в ньому, можуть пригнічувати ферменти, відповідальні за переварювання жирів і вуглеводів. В такому випадку жир не засвоюється, а просто проходить по травному тракту. Вчені вважають, що аналогічний процес відбувається й у людей.

Дослідники додали, що для людини з ожирінням простого додавання 5 чашок какао в раціон буде недостатньо. Адже при боротьбі з ожирінням в першу чергу необхідно змінити стиль харчування і регулярно займатися фізичними навантаженнями.