За даними Американської академії офтальмології, алергія зазвичай вражає обидва ока, оскільки її провокують одні й ті ж фактори довкілля, такі як пил, пилок або частинки шкіри тварин.

Також на тему Чому деякі алергії мають сезонний характер та що їх викликає

Чому турбує тільки одне око

Коли імунна система стикається з цими алергенами, спеціальні клітини виділяють гістамін та інші хімічні речовини. Вони викликають подразнення та почервоніння повік та слизової оболонки ока – кон'юнктиви. Цей процес торкається обох очей, якщо тільки немає особливої ​​причини для відмінностей – на кшталт травми або локальної реакції на певний алерген.

Така одностороння реакція може виникнути, якщо алерген потрапив лише в одне око, але це малоймовірно. Допустимо, у вас алергія на пилок. Може статися так, що подразника в повітрі не було, але на руках у вас був при цьому пилок і ви вирішили потерти око.

Найчастіше симптоми, начебто, "односторонньої" алергії виявляються наслідком чогось іншого. Наприклад, з алергією легко сплутати очну інфекцію. Око сльозиться, червоніє, і здається, що в нього щось потрапило. Але на відміну від алергії, яка вражає обидва ока одночасно, інфекція частіше починається з одного.

Ось як можна зрозуміти, що це скоріше інфекція, ніж алергія:

  • біль та припухлість ока;
  • білі, жовті або зелені виділення з ока;
  • вії злипаються між собою, особливо вранці.

Інша можлива причина почервоніння і свербежу – в око потрапило щось стороннє, і воно намагається цього позбутися. Сміття, вія або мошка можуть викликати схожі на алергію симптоми: подразнення, свербіж та сльози. Крім цього, зазвичай є біль та явне відчуття, що в оці щось є. Щоб переконатися, що це не алергія, а сторонній об'єкт, зазвичай достатньо оглянути око – робити це обов'язково чистими руками.

Як запобігти інфекції очей

Щоб запобігти інфекції або потраплянню стороннього тіла, потрібно поводитися з очима дбайливо. А саме:

  1. не чіпати очі брудними руками;
  2. не зловживати з контактними лінзами: не залишати їх на ніч (тільки якщо це не спеціальні нічні лінзи) та не використовувати довше за встановлений термін придатності;
  3. носити захисні окуляри під час роботи або занять спортом, якщо є ризик попадання чогось в око;
  4. не ділитися косметикою, рушниками та іншими особистими предметами, що торкаються очей;
  5. викидати косметику, після якої з'являється подразнення очей.

Якщо самостійно впоратися з неприємними симптомами не виходить, потрібно звернутися до лікаря.