До співпраці хочуть запросити заклади вищої медичної освіти. Про це на брифінгу розповів заступник міністра охорони здоров'я головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Цікаво МОЗ створило спільноту у вайбері з офіційною інформацією про коронавірус в Україні

Він закликав студентів-медиків контактувати з відповідальними особами в медуніверситетах і допомагати лікарям у роботі з випадками та підозрами на коронавірус.

Зараз відпрацьовується можливість додатково залучення, щоб підсилити медиків студентами 5 – 6 курсів, а також інтернами. Ми будемо вживати заходів для того, щоб залучити їх на допомогу лікарям,
– заявив Ляшко.

Головний санітарний лікар України також запевнив, що такі заходи дозволять надавати медичну допомогу тим групам, які цього найбільше потребуватимуть. Цю ідею Ляшко вперше висловив ще у п'ятницю, 20 березня.

Робота українських лікарів в умовах епідемії: коротко

В Україні до 3 квітня діє карантин, в умовах якого більшість населення, за винятком, зокрема, медиків закликають залишатися вдома. Самі ж медики запустили флешмоб: "ми залишаємось тут для вас – будь ласка, залишайтеся вдома для нас".

В українській владі вже пообіцяли тим лікарям, які безпосередньо працюватимуть з хворими на коронавірус, премії у розмірі 200% від зарплати, а через проблеми з громадським транспортом у Львові й Києві медиків безкоштовно возитиме таксі.

Що потрібно знати про коронавірус в Україні?Станом на 22 березня підтвердили 47 випадків зараження коронавірусом. Загалом в Україні вже 3 смертельні випадки від коронавірусу. Проте у Чернівцях вилікували першого хворого.

З 12 березня 2020 року в Україні ввели загальнонаціональний карантин, щоб зупинити поширення коронавірусу. Попередньо, він триватиме до 3 квітня.

З 16 березня 2020 року закриті свої кордони для іноземців, а з 18 березня заборонене залізничне, авіа, автобусне міжміське пасажирське перевезення. Деяких містах встановлюють обмеження на рух громадського транспорту.

На час карантину не працюють усі навчальні, культурні, розважальні, спортивні заклади, ресторани, кафе, кінотеатри тощо. Винятки – аптеки, продуктові магазини, АЗС, банки.


Симптоми коронавірусу / Інфографіка 24 Каналу