Про це повідомив очільник МОЗ Максим Степанов на брифінгу.

Читайте також Ремдесивір покращив стан 2/3 хворих на коронавірус: що відомо про препарат

Степанов сказав, що МОЗ займається тим, щоб закупити цей препарат в Україну.

"Ремдесивір – цей лікарський засіб був включений до нашого протоколу лікування, який ми затвердили відразу після мого приходу на посаду. Це противірусний лікарський засіб, який виготовляє одна з американських компаній. Він свого часу був застосований для лікування вірусу Ебола, але результати були не надто хороші", – сказав голова МОЗ.

Він додав, що під час складання протоколу лікування коронавірусу українські лікарі брали приклад зі своїх американських і європейських колег, які використовують цей лікарський засіб, і він має використовуватися при тяжких і критичних станах.

Що відомо про Ремдесивір
Ліки, які розробила американська компанія Gilead Sciences, вводять внутрішньовенно, Ремдесивір знімає лихоманку у важких пацієнтів і допомагає їм пережити гостру фазу інфекції.

Наразі препарат проходить клінічні випробування третьої фази в лабораторіях п'яти різних країн. У Китаї компанія випробовує його на одній тисячі пацієнтів. Перші повноцінні результати очікують отримати в середині квітня, але на Ремдесивір вже покладають великі надії.

У ВООЗ відзначили, що "наразі це єдиний препарат, який може дати ефект".


Як захистити себе від коронавірусу/Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.