Moderna подає до суду на Pfizer

Позови подали як в окружному суді США в Массачусетсі, так і в регіональному суді в Дюссельдорфі. Це посилить протистояння між провідними виробниками щеплень від COVID-19, які є ключовим інструментом у боротьбі з хворобою.

Також на ему: Прорив у лікуванні коронавірусу: знайшли нове антитіло, яке ефективне проти усіх штамів

Moderna вважає, що вакцина проти COVID-19 Comirnaty від Pfizer і BioNTech порушує патенти, подані Moderna між 2010 і 2016 роками, які охоплюють основоположну технологію мРНК Moderna. Ця революційна технологія була критично важливою для розробки власної мРНК-вакцини Moderna проти COVID-19, Spikevax. Pfizer і BioNTech скопіювали цю технологію без дозволу Moderna,
– йдеться в заяві компанії.

Про яку технологію йде мова

Технологія мРНК, яка використовується у вакцинах Moderna та Pfizer-BioNTech, відрізняється від традиційних вакцин, які засновані на введенні ослаблених або мертвих форм вірусу, щоб дозволити імунній системі розпізнати його та створити антитіла.

Натомість мРНК-вакцини доставляють інструкції клітинам для створення нешкідливого шматочка спайкового білка, який розміщується на поверхні вірусу та викликає COVID-19. Після створення цього спайкового білка клітини можуть розпізнавати справжній вірус і боротися з ним.