Про це йдеться у результатах дослідження, яке нещодавно опублікували у медичному журналі Neuropsychologia. Дослідження охоплює 241 учасника. Цікаво, що серед них були як чоловіки, так і жінки.

Дивіться також Деякі жінки можуть облисіти через приймання оральних контрацептивів

Деталі дослідження

Усім їм запропонували пройти на реакцію, увагу та інші задачі на перевірку когнітивних здібностей. Також усі вони мали розповісти в анкетах про свій настрій, самопочуття та симптоми.

Додатки для відстеження циклу допомагає визначити, в якій фазі менструального циклу перебували учасниці під час тестування.

Цікаво, що різниця в реакції та точності між чоловіками та жінками не виявили. Втім, результати жінок із менструацією та без – відрізнялися.

"Жінки, які на момент проходження тестування мали менструації, демонстрували кращі результати на реакцію, точність, уважність до деталей, ніж ті учасниці, у яких був інший цикл", – ідеться у дослідженні.

При цьому вони почувалися гірше за інших і вважали, що це негативно впливає на їхні показники.

Чому це важливі дані

Одна із дослідниць, доктор Меган Лоурі повідомила, що ці дані допоможуть жінкам краще розуміти, як їхній організм змінюється упродовж місяця, і адаптуватися до цих змін.

Дослідники сподіваються, що ці результати стануть початком подальше вивчення цього аспекту медицини і допоможуть покращити розуміння того, як менструальний цикл впливає на когнітивні здібності жінок.