Менструальні чаші не можна назвати інновацією. Вперше чашу для широкого використання запатентували у 1937 році. Однак вони досі для багатьох залишаються екзотикою: переважна більшість жінок надають перевагу іншим засобам гігієни.

Також на тему Чому видаляють яєчники та як це впливає на організм жінки

Менструальні чаші не вбирають кров'яні виділення, а збирають їх. Пристосування вводять у піхву і розміщують трохи нижче шийки матки. Кожні 4 – 12 годин (залежно від заповнення) їх потрібно спустошувати.

Безпека та ефективність менструальних чаш підтверджена клінічними дослідженнями. За цими параметрами вони не поступаються прокладкам і тампонам.

Позитивні моменти використання менструальних чаш

  • Менструальні чаші багаторазові, можуть служити багато років. Це позбавляє необхідності постійно витрачати гроші на тампони і прокладки. Крім того, такий вибір йде на користь довкіллю.
  • Чаші можна міняти рідше, ніж тампони. Періодичність спустошення залежить від того, наскільки інтенсивно менструальна кровотеча. Але експерти зазначають, що їх можна носити, не виймаючи, до 12 години.
  • Ряд ресурсів показує відсутність специфічних запахів у списку позитивних характеристик менструальних чаш. Виділення не контактують з повітрям, як це трапляється при використанні прокладок і тампонів. Крім того, є припущення, що тампони можуть сприяти порушенню pH та бактеріального балансу у піхві, що також впливає на запахи.
  • Тампони можуть містити в малій кількості хімічні речовини, які здатних подразнювати слизову оболонку жінок за підвищеної чутливості. При контакті з менструальними чашами такі ризики є нижчими.
  • При використанні менструальних чаш жінка отримує більше інформації про свій стан. Оскільки кров не вбирається, можна оцінити її втрати. Це може допомогти вчасно виявити медичну проблему: наприклад, надмірна кровотеча може говорити про міому матки.

Недоліки менструальних чаш

  • Чаші бувають різних розмірів, їхня форма може трохи відрізнятися. Складно, наприклад, підібрати відповідний продукт при низько розташованій шийці матки. У разі неправильного вибору використовувати цей засіб буде важко, доведеться знову витрачатися на новий.
  • Спустошувати чашу в громадських місцях може бути незручно, це може призвести до розбризкування виділень. Відсутність мила в туалеті може ускладнити процедуру, оскільки перед її введенням руки рекомендують помити.
  • Використання чаш паралельно із внутрішньоматковою спіраллю потенційно може спричинити вигнання спіралі.