Загалом експеримент тривав чотири роки, інформує портал "Живи активно".

У дослідженні взяли участь понад 2 тисяч учасників віком від 45 до 75 років, у яких виявили цукровий діабет за останні п’ять років, та які мали надмірну вагу.

Читайте також: Як подолати небезпеки від малорухомого способу життя: корисні поради Супрун

Результати порівняли з даними понад 2 тисяч осіб, хворих на ЦД, які брали участь в інформаційних програмах боротьби з цим захворюванням.
Учасниками запропонували замінити деякі страви для зменшення ваги. Іншу групу консультували щодо раціону, фізичної активності та соціальної підтримки.

Вчені зафіксували, що учасники групи інтенсивної втрати ваги мали кращий фізичний стан на першому та останньому роках дослідження, ніж учасники групи, що брала участь тільки в освітній програмі.

За даними дослідження, в учасників першої групи частіше була зафіксована повна ремісія ЦД (нормалізація рівня глюкози без медичних препаратів) протягом першого та четвертого років дослідження.

Третина учасників, які змінили спосіб життя, зафіксували відновлення розвитку ЦД, тоді як серед осіб, які брали участь лише в освітніх заходах, це відбулося в половині випадків кожного року. Стабільна ремісія була характерна для учасників першої групи.

Цей оглядовий аналіз надмірної маси тіла серед дорослих та застосування активних змін стилю життя свідчить про можливість досягнення часткової ремісії ЦД другого типу,
– зазначили автори.

До слова, фізична активність допомагає уникнути передчасної смерті тим, хто пережив серцевий напад.