Фахівці з лабораторії регіонівської астрономії ФІАН повідомили, що впродовж місяця на сонці очікується незначна активність. Лише декілька днів будуть винятковими.

До теми Метеорний потік Оріоніди 2020: коли і де дивитись видовищний пік зорепаду

Згідно з прогнозом, найбільша активність спостерігатиметься у двадцятих числах жовтня. Спершу астрономи прогнозували магнітні бурі на 21, 22 та 23 жовтня.


Прогноз сонячної активності на жовтень 2020 року / LPI Solar X-ray Astronomy Laboratory

Втім, під час останнього прогнозу дати дещо змістилися. Ймовірно, активність на сонці досягне рівня G1 (магнітної бурі найслабшого рівня) 24 та 25 жовтня.


Магнітні бурі у жовтні 2020 року / LPI Solar X-ray Astronomy Laboratory

Як магнітні бурі впливають на здоров'я людини

Безліч людей скаржаться на погане самопочуття в період магнітних бур. Втім, наука поки що не підтвердила те, що сонячна активність може впливати на стан здоров'я людини.

Так, поки що вчені тримаються думки, що сонячні спалахи та магнітні бурі не загрожують людині – атмосфера Землі захищає нас від впливу космічної погоди.

Впродовж одного з досліджень фахівці проаналізували 63 мільйони твітів, у яких користувачі скаржились на мігрень чи головний біль. Вчені порівняли повідомлення з графіком магнітних бур та виявили, що період активності повідомлень та графік магнітних бур абсолютно не збігався. Також важливо зазначити, що існує таке прекрасне явище, як полярне сяйво. Воно виникає тоді, коли електромагнітна активність досягає нашої планети й починає взаємодіяти з її магнітним полюсом. Щороку туди з'їжджаються натовпи туристів і ніхто з них не скаржився на головний біль.

Які бувають наслідки магнітних бур

Відомо, що люди можуть відчувати наслідки магнітних бур в повсякденному житті. У деяких випадках геомагнітна буря може вивести з ладу технології, на які ми покладаємось. До прикладу, при сильних коливаннях можуть вийти з ладу супутники зв'язку, системи навігації космічних кораблів, а на трансформаторах та трубопроводах можуть виникнути поверхневі заряди. У деяких випадках енергетичні системи можуть бути зруйновані.