Актуальний прогноз магнітних бур склали в лабораторії рентгенівської астрономії Сонця ФІАН.

Читайте також Магнітні бурі у червні 2020 року: актуальний прогноз

Що таке магнітні бурі

Але деякі з них настільки сильні і небезпечні для Землі, що під впливом сонячних спалахів певні ділянки магнітного поля нашої планети деформуються і здригаються. Саме такі явища і вважають магнітними бурями.

Актуальний прогноз на липень

Першу магнітну бурю очікують 4 липня. У цей день магнітосфера буде триматися на рівні G1 – це слабка буря. Потім спалахи очікуються 6 і 7 липня. Вони будуть такі ж за інтенсивністю.


Прогноз магнітних бур на найближчий місяць / Скриншот

Чим небезпечні магнітні бурі

Вважають, що магнітні бурі можуть впливати на самопочуття метеозалежних та метеочутливих людей.

Що означає метеозалежність?

Це зміна стану здоров'я, яка відбувається під впливом природних факторів: температури, вологості повітря чи атмосферного тиску. Втім, варто відрізняти метеозалежність від метеочутливості – це здатність реагувати на зміни погоди зміною через самопочуття.

Відтак, такі метеочутливі люди можуть реагувати на магнітні бурі таким чином:

  • Відчувати головний біль, дратівливість, перепади настрою.
  • Бути сонливими та знесиленими.
  • Працездатність на низькому рівні.
  • Часто метеочутливі люди заявляють про перепади тиску.
  • Можу бути біль у суглобах.

Чи дійсно є вплив магнітних бур на здоров'я людей

Варто розуміти, що такий вплив не доведений ні медиками, ні вченими. А якщо ви часто почуваєте себе знесиленими, втомленими, чи відчуваєте біль голови/суглобів, чи перепади тиску – зверніться до свого сімейного лікаря, проведіть обстеження організму, можливо, у вас є певні проблеми зі здоров'ям. в такому разі, буде доцільним лікування.

Не варто звинувачувати у своєму поганому самопочутті погоду чи магнітні бурі. Редакція Здоров'я 24 радить стежити за своїм здоров'ям.


Полярне сяйво / Фото Unsplash

Що дійсно правда: магнітні бурі можна побачити – це полярне сяйво

Магнітні бурі є причиною виникнення північного сяйва. Заряджені частинки атмосфери здатні проникати в атмосферу на магнітних полюсах, оскільки вони мають здатність взаємодіяти з атомами атмосфери, це створює барвисте світіння.