Мовиться про бактерії роду Eggerthella – вони сприяють запаленню кишківника. І навпаки – знижена кількість Faecalibacterium і Coprococcus, які зменшують запалення.
Увага Україну накриє вірусна хвиля: як посилити ефект вакцинації
За останні кілька років вчені знайшли зв'язок між складом кишкової мікробіоти і багатьма захворюваннями, зокрема, психічними.
Так мікробіологи виявили у людей з депресією знижену кількість бактерій Coprococcus і Faecalibacterium. Ці мікроорганізми синтезують бутирати, які зменшують запальні процеси в кишківнику.
Крім цього, загальні особливості мікробіома знайшли також у хворих на шизофренію: у них виявилася знижена кількість Prevotellaceae і Bacteroidaceae, але при цьому забагато Enterobacteriaceae і Lachnospiraceae.
Що відомо про дослідження
- Загалом виконали метааналіз 59 досліджень.
- В цілому вони включали 2 643 пацієнти з психічними розладами і 2 336 людей в контрольних групах.
- Пацієнти страждали на депресію, біполярний розлад, психоз, анорексію і тривожні розлади.
- У всіх роботах в учасників досліджували склад кишкової мікробіоти і порівнювали з контрольною групою.
Спочатку вчені сподівалися знайти відмінності в складі мікробіома між окремими психічними захворюваннями, але результати вийшли несподіваними. Виявилося, що мікробіом людей з депресією, біполярним розладом і шизофренією подібний за складом.
На думку дослідників, метааналіз ще раз показує зв'язок запальних процесів з психіатричними захворюваннями, а це значить, що при їхньому лікуванні треба звертати увагу і на терапію порушень в складі мікробіоти.
Увага Дефіцит вітаміну D під час пандемії COVID-19: як це пов'язано з депресією
Раніше медики намагалися пересаджувати кишковий мікробіом для лікування розладів аутистичного спектра у дітей. У дворічному дослідженні крім поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту, вчені повідомили і про зменшення тяжкості симптомом захворювання.