Імунітет ще не встиг сформуватись

Віктор Ляшко пояснив, що ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становить 76% з 22 по 90 день, у нього ж COVID-19 діагностували на 14 день після вакцинації, тобто імунітет ще не встиг сформуватись.

До теми Перше щеплення проти COVID-19 знижує ймовірність зараження на 76%, – Зеленський

Отримав позитивний ПЛР на ковід. Потрапив у той період, коли імунітет від щеплення ще не повністю сформований,
– написав Віктор Ляшко.

Крім того, Ляшко отримав лише першу дозу вакцини. Він переконаний, що саме завдяки вакцинації перебіг хвороби пройде без ускладнень.

Ляшко наголосив на ефективності вакцини

За словами Ляшка, всі вакцини проти COVID-19, у першу чергу розроблені та протестовані на полегшення перебігу хвороби без ускладнень для здоров'я.

Окремо санлікар пояснив алгоритм ізоляції та лікарняного при COVID-19:

  • лікарняний триватиме до відсутності клінічних проявів гострого респіраторного захворювання впродовж 3 днів рахуючи з 10 дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження;
  • поки не зникнуть клінічні прояви гострого респіраторного захворювання, зокрема їх не повинно бути 3 днів рахуючи з 10 дня від дати взяття матеріалу;
  • ізоляцію можна завершувати за відсутності клінічних проявів гострого респіраторного захворювання, за умови отримання одного негативного результату тестування методом ПЛР.
Нагадаємо, що 2 березня головний санлікар Віктор Ляшко публічно вакцинувався проти коронавірусу індійською вакциною Covishield. Тоді ж щеплення отримав й президент України Володимир Зеленський.