Зеленський наголосив на тому, що перше щеплення проти коронавірусу хоч і знижує ризик зараження, але не захищає повністю від хвороби. Тож маски потрібно носити обов'язково.

До теми Безпечна чи ні: AstraZeneca зробила заяву про свою вакцину

Володимир Зеленський
Треба пояснювати людям, що перше щеплення проти коронавірусу знижує ймовірність зараження на 76%. Тож шанси на зараження все одно залишаються. І лише після другої дози створюється повний захист від цієї небезпеки. Тому ми не мусимо забувати про маски навіть зараз, коли вакцинація вже триває ”.

На запит Володимира Зеленського у МОЗ повідомили, що побічні ефекти внаслідок вакцинації виявляють лише у 0,8% щеплених. Натомість тяжких випадків поки що не зафіксовано взагалі.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов наголосив на тому, що Європейське агентство з лікарських засобів офіційно підтвердило те, що вакцина AstraZeneca не збільшує ризику утворення тромбів.

Вакцинація в Україні: що відомо

Джерело: телеграм-канал "Коронавірус_інфо"

  • За минулу добу, 14 березня, в Україні проти коронавірусу вакцинували 2 018 людей.
  • Від початку кампанії щеплено першу дозу вакцини отримали 53 155 мешканців країни.
  • Від учора найбільшу кількість щеплень провели у Донецькій області (260). Ця ж область поки що є лідером вакцинальної кампанії в Україні. Загалом там вакцинували 5 044 людини.
  • Найнижчий рівень вакцинації по Україні у Чернігівській області. Загалом там щепилося 1 006 громадян.