У прямому ефірі одного з телеканалів Віктор Ляшко щепився проти коронавірусу вакциною, яку розробили вчені Оксфордського університету та компанія AstraZeneca. Він заявив, що робить це для того, аби "не було лукавства" навколо вакцинації в Україні.
До теми На Донбасі Зеленського вакцинували від COVID-19
Головного санлікаря вакцинували у лікарні Кагарлика в Київській області.
Вакцинація представників влади в Україні: хто ще отримав щеплення
- Першим українським чиновником, який вакцинувався проти коронавірусу, став очільник МОЗ Максим Степанов. Міністр отримав першу дозу препарату Covishield 1 березня.
- 2 березня першу дозу цієї ж вакцини ввели президенту України Володимиру Зеленському.
Що відомо про вакцину Covishield
Джерело: Serum Institute of India
- Препарат розробили вчені з Оксфордського університету разом з компанією AstraZeneca. Її відпускають на потужностях Інституту сироватки Індії (Serum Institute of India) – найбільшого у світі виробника вакцин.
- В основі препарату – ослаблена версія вірусу застуди (аденовірусу) шимпанзе. Його модифікували, щоб він був схожий на SARS-CoV-2, але від нього не можна захворіти.
- Вакцина стимулює імунну систему виробляти антитіла і налаштовує її для атаки коронавірусного збудника у випадку інфікування SARS-CoV-2.
- Міжнародні клінічні випробування вакцини Oxford-AstraZeneca показали ефективність вакцини на 90% у випадку, якщо людям вводили половину, а потім повну дозу вакцини. Ефективність проти важких випадків хвороби становить близько 100%.
- Нещодавно дослідження підтвердили високу ефективність вакцини проти коронавірусної інфекції для літніх людей віком від 70 років.
- Аналіз результатів програми вакцинації у Великій Британії показує, що вона може суттєво запобігти важкому перебігу хвороби. Ефективність препарату AstraZeneca у контексті розвитку ускладнень наразі вища ніж у Pfizer – 94% проти 85% відповідно.