Восьмисантиметрову пухлину видалили за одну операцію, повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.

Дивіться також Вакцина проти раку: вчені зробили важливий крок, щоб побороти меланому

Дівчинка народилась з 8-сантиметровою пухлиною

Роксолана народилася лише місяць тому. У дівчинки виявли 8-сантиметрову пухлину — крижово-куприкову тератому ще на 19 тижні вагітності під час УЗД.

У мами Роксолани Анастасії при народженні також був такий діагноз. Оскільки єдиним рішенням було хірургічне видалення пухлини, медики вирішили прооперувати дівчинку на 10 день після народження.


Дівчинку успішно прооперували / Фото пресслужби Першого ТМО Львова

Операція минула успішно

Медики повідомили, що операція видалася хоч і складною, адже у дівчинки була тератома глибокого третього типу, але успішною.

Складність полягала в тому, що хірургам потрібно було одномоментно висікти утворення та виконати анопроктопластику, тобто відновити пошкоджені ділянки, з яких вирізали пухлину.

"Для таких крихіток дуже важливо виконати всі необхідні маніпуляції в ході однієї операції, бо це знижує ризик ускладнень та скорочує період одужання", – ідеться у повідомленні пресслужби лікарні.

Лікарі прооперували новонароджену дівчинку з півторакілограмовою пухлиною / Фото пресслужби Першого ТМО Львова

Така ж пухлина була у мами

Мама дівчинки – Анастасія розповіла, що їй у дитинстві тератому видалили за 3 операції.

Львівські хірурги пояснили, що раніше видалення проводили в кілька етапів через обмежені методи діагностики й брак інструментів. А тепер лікарі мають змогу видалити вроджену пухлину за одне втручання.

Лікарі також пояснили, що той факт, що мама Анастасія, і донечка Роксолана народилися із цією паталогією – не спадковість, а збіг.