Як вижити під час спеки

Один зі способів охолодження в приміщенні x використання кондиціонера. Він забезпечить комфортну температуру під час спекотного дня. Проте, важливо не включати кондиціонер зразу на надто низьку температуру, особливо якщо ви щойно повернулися з вулиці.

Також на тему Коли треба тільки морозиво: чому в спеку не хочеться їсти

Краще знижувати температуру поступово, оскільки переохолодження може призвести до застуди. Також не сидіть безпосередньо перед кондиціонером, оскільки потік холодного повітря, що направлений в одну точку, може спричинити запалення м'язів.

Важливо пити достатню кількість рідини під час спеки. Ви втрачаєте більше рідини в організмі через підвищену температуру. Краще пити воду, оскільки напої з кофеїном, алкоголем або великою кількістю цукру можуть збільшити втрату рідини. Розуміємо, що в спеку хочеться холодних напоїв, але не перестарайтеся – дуже холодна вода чи льодяні напої можуть викликати проблеми зі шлунком.

Також можна знизити температуру тіла за допомогою прохолодного душу або ванни. Важливо контролювати температуру води, знижуючи її поступово, а не раптово встановлюючи максимально холодну.

Ознаки теплового удару

Якщо людина багато часу провела на спеці, вона може отримати тепловий удар. Ось ознаки теплового удару:

  • погане самопочуття після 30 хвилин відпочинку у прохолодному місці та великої кількості води;
  • людина не потіє, навіть якщо надто спекотно;
  • висока температура тіла – 40 °C і вище;
  • прискорене дихання або задишка;
  • втрата свідомості;
  • людина не реагує на вас.

Якщо виникли такі симптоми – терміново зверніться за медичною допомогою.