Дослідження вже доводили, що замісна гормональна терапія може призвести до утворення раку. Тим часом до замісної гормональної терапії вдаються близько 12 мільйонів осіб в сукупності в США, Великобританії та інших країнах Європи, пише The Guardian.

Читайте також: У яких жінок двічі підвищується ризик появи раку

Згідно з новими даними, чим довше жінка перебуває на терапії, тим вище ризик захворювання – і навіть при припиненні терапії він зберігається близько десяти років. Так, в дослідженні йдеться, що одна з п'ятдесяти жінок, яка має середньостатистичну вагу і протягом п'яти років приймає поширену форму гормональної терапії – комбінацію естрогену і прогестерону, – зіткнеться з раком молочної залози.

Менопауза – що це?
Це припинення у жінок менструації, яке супроводжується сповільненим обміном речовин, зменшенням вироблення гормонів в організмі.

Британські фахівці рекомендують людям, які раніше вдавалися до замісної гормональної терапії або проходять терапію зараз, уважно поставитися до будь-яких ознак можливого утворення раку. Інші закликають не панікувати та проконсультуватися з лікарем, якщо щось викликає занепокоєння.

Гормональна терапія під час менопаузи може викликати рак
Гормональна терапія під час менопаузи може викликати рак

"Жінки повинні знати про нові дані, які потрібно враховувати разом з іншими ризиками та перевагами використання замісної гормональної терапії", – розповіла Сара Бранч, співробітниця Управління по контролю за обігом лікарських засобів і виробів медичного призначення в Великобританії.

Організація рекомендує жінкам приймати препарати замісної гормональної терапії тільки в низьких дозах і протягом короткого часу: дослідження також показує, що в перший рік прийому ризик невисокий.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.