Дослідження включає дані близько 20 тисяч людей з обструктивним апное уві сні, йдеться у European Respiratory Journal.

Зверніть увагу: Знизити ризик раку можливо

Приблизно у 2% з них згодом був поставлений діагноз "рак".

Похилий вік підвищує ризик розвитку раку, але коригування за віком, статтю, індексу маси тіла (ІМТ), курінням і споживанням алкоголю, показала також можливий зв'язок між переривчастою гіпоксією (кисневим голодуванням) вночі і злоякісним новоутворенням.

Залежність в основному спостерігалася у жінок, рідше – у чоловіків.

Ймовірною причиною є комбінований ефект жіночих статевих гормонів і активізація стресу, яка спричинена нічною гіпоксією при апное сну. Це може спровокувати розвиток раку або ослаблення імунітету.

Ризик захворювання на рак підвищується у два-три рази у жінок з важким апное уві сні.

Апное – що це?
Це випадкова зупинка дихання. Хропіння супроводжується періодичними затримками дихання. Тобто людина хропить, а потім ніби захлинається повітрям, далі настає пауза – затримка дихання, і вона знову починає дихати. І така пауза дуже небезпечна.

Увага фахівців була зосереджена здебільшого на зв'язку з однією формою раку – злоякісною меланомою (новоутворенням).У жінок з важким апное уві сні у 2-3 рази підвищується ризик появи раку
У жінок з важким апное уві сні у 2-3 рази підвищується ризик появи раку

Не виключено, що причиною розвитку раку є комбінований ефект жіночих статевих гормонів і активація стресу, що має відношення до апное уві сні, що й провокує ослаблення імунної системи організму.

Попри це, вчені не можуть назвати точні причини зв’язку апное уві сні та появою раку.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.