Цілком можливо, що ліки проти діабету стануть тим самим доступним для багатьох жінок засобом, який захистить їх від фізичних і перш за все моральних страждань, пов'язаних з повторюваними викиднями, пише Daily Mail, з посиланням на журналі EBioMedicine.

Також на тему: Чому трапляються викидні

Результати дослідження

Вчені з Університету Уорвіка в ході дослідження встановили, що сітагліптин допомагає підготувати матку до вагітності, тим самим набагато зменшуючи ризик викидня. Зокрема, він збільшує кількість стовбурових клітин в оболонці матки на 68%. Отже, ліки захищають спеціальні клітини, які забезпечують безпеку ембріону і його нормальний розвиток.


Ліки від цукрового діабету допоможуть виносити дитину \ unsplash.com

8 з 16 жінок, що приймали сітагліптин в ході експерименту, успішно народили дітей. У групі з плацебо їх кількість склала 7 з 17. Але важливіше те, що кількість викиднів в першій групі скоротилося наполовину – три проти 6 в групі плацебо.

Якщо ліки виявляться успішним в ході клінічних досліджень, вони стануть однією з небагатьох терапевтичних можливостей для жінок, які зіткнулися з повторюваними викиднями. Відзначимо, що раніше та ж сама команда вчених довела, що саме брак стовбурових клітин в матці є причиною подібних викиднів.

Як діють ліки?

Повторюваними називають два і більше викидня, що відбуваються послідовно. З цією проблемою стикається приблизно 1% жінок, які бажають стати мамами. Препарат сітагліптин створений для впливу і зупинки активності ферменту DPP4. Він блокує сигнали, які видає оболонка матки для залучення стовбурових клітин.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.