Реформувати підхід до лікування психічного здоров'я в Україні – справді потрібно. Проте не можна оминути той факт, що Литва – перша країна за кількістю самогубств у Євросоюзі, повідомляє Eurostat.

Нагадаємо: В Україні змінять підхід до лікування психічнохворих людей


Литва займає перше місце у Євросоюзі за кількістю самогубств

Це дані за 2014 рік, проте литовське видання Baltnews пише, що ситуація залишилась незмінною.

У 2016 в країні було створену спеціальну Комісію із запобігання самогубствам, яка контролює і координує діяльність всіх литовських установ, які відповідають за боротьбу з самогубствами. Проте Литва досі лідирує за цим показником. Фахівці вважають, що плачевна ситуація пов'язана з високим рівнем споживання алкоголю та безробіттям.

Згідно з даними OECD за 2018 рік, Литва є світовим лідером лідер по споживанню алкоголю. Фахівці додають, саме під час алкогольного сп'яніння відбувається 80% випадків самогубств в цій країні. За роки незалежності Литви з життям покінчили 35 тисяч громадян.

Співпраця Литви та України

Між працівниками МОЗ та Посольства Литовської Республіки в Україні, відбулась зустріч, під час якої вони домовились про співробітництво у сфері психічного здоров'я.

Що хочуть зробити?

  • Соціалізувати людей з психічними розладами;
  • Розробити та впровадити програми для подолання хвороби на національному та регіональних рівнях;
  • Підвищити рівень обізнаності у суспільстві про психічне здоров'я;
Зоряна Скалецька
“Новий проєкт повинен повністю зламати успадковану радянську організаційну структуру, стратегії та практики системи охорони психічного здоров'я".

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.