Про це заявив заступник голови МОЗ та головний санітарно-епідеміологічний лікар Віктор Ляшко під час брифінгу щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусу.

Також на тему:Останні новини про коронавірус в Україні: в Тернополі госпіталізували дитину

Він зазначив, що сім’я – чоловік та жінка подорожували в країнах, в яких є спалах коронавірусу. Коли вони повертались в Україну в однієї людини зафіксували підвищену температуру. За ними почали спостерігати, й 29 лютого з’явилися перші симптоми, які потребували консультації в інфекційній лікарні.

Головний санепідеміологічний лікар Віктор Ляшко
“Приїхала бригада швидкої медичної допомоги, яка визначена для транспортування людей з підозрою на коронавірус. Його доставили до визначеної МОЗ лікарні. Під час медичного огляду зібрали біологічні матеріали, які відправили на тестування. 1 березня провели швидкі тести на грип типу А та В. Та забрали матеріали для тестування на коронавірус. Вчора я говорив, що є 4 випадки підозри, сьогодні одна з них підтвердилась”.

Він додав, що наразі МОЗ розпочали працювати з контактними особами. Їх не багато, місцевим епідеміологам про них відомо.

Головний санепідеміологічний лікар Віктор Ляшко
“Система продемонструвала готовність до першого випадку. Ми працюємо у звичайному штатному режимі. Надалі вже є алгоритм, що ми будемо робити, якщо буде зафіксовано внутрішню передачу в країні”.

Ляшко додав, що захворювання чоловіка проходить в легкій формі, стан його стабільний та медичну допомогу можна було надавати вдома. Жінка хворого перебуває в самоізоляції.

Що відомо про хворого?

На брифінгу Чернівецької ОДА зазначили, що хворий – чоловік середнього віку. Він разом з дружиною подорожували літаком в Італію з Румунії й навпаки, а до України – на автомобілі. Близький контакт у нього був лише з дружиною.

Також відомо, що у хворого поки немає ускладнень у вигляді вірусної пневмонії.

Коронавірус в цифрах / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.