Станом на 16 березня в Україні підтвердили 5 випадків коронавірусної інфекції Covid-19 та 1 смерть.

До теми: В Україні зафіксували перший випадок захворювання на коронавірус

Підтверджені випадки зараження в Україні

Підтверджено: 16 березня в Чернівецькій області у двох жінок лабораторно підтверддили Covid-19. Пацієнтки ізольовані, їхній стан стабільний.

Підтверджено. Глава МЗС Арсен Аваков повідомив, що на території окупованої Горлівки виявили 12 людей, хворих на коронавірус. Подробиць про їхній стан поки що немає.

Підтверджено. 12 березня з легеневою пневмонією госпіталізували жінку з Радомишля, яка повернулася з Польщі 1 березня. Симптоми застуди жінка почала відчувати значно раніше, але не зверталась до лікарні. Окрім того, вона навіть з'їздила погостювати до Львова та відвідала церкву. Коли її стан погіршився, вона звернулась до лікарні, де їй одразу поставили підозру. Ввечері стало відомо, що результат тесту на коронавірус позитивний. Зранку 13 березня її стан був поганим – пацієнтку довелося під'єднати до штучної вентиляції легень. За словами лікарів, до опівдня її стан стабілізувався.

До обіду стан хворої знову погіршився – 13 березня жінка померла.

Підтверджено. 12 березня тест на коронавірус показав позитивний результат у чоловіка, жінка якого нещодавно повернулась з Італії. Оскільки чоловік не був в Італії й інфікувався в Україні, перевірятимуть мешканців усього села, де він проживає. Лікарі підозрюють, що заразився він саме від своєї жінки – у неї відсутні симптоми, але її повинні перевірити на наявність вірусу. Окрім цього, багато жителів села їздять на заробітки в Італію та нещодавно повернулись додому.

Стан хворого стабільний, а дружина чоловіка перебуває на обсервації.

Підтверджено. 29 лютого у чернівецьку інфекційну лікарню госпіталізували чоловіка з клінічними ознаками грипу. Він нещодавно повернувся з Італії, якою подорожував з 21 лютого. Під час повернення додому почувався добре. Згодом у чоловіка підвищилась температура та з'явилось відчуття першіння у горлі. Госпіталізували його машиною екстреної медичної допомоги. Лікарі розпочали вірусологічне обстеження пацієнта – 3 березня повідомили про позитивний результат на коронавірус Covid-19.

Дружина хворого перебуває в обсервації у військовому госпіталі. Перші аналізи показали, що жінка є здоровою, як і решта п'ятеро людей, котрі контактували з чоловіком.

Коронавірус в Україні: кого підозрюють у зараженні

Не підтвердили. Жителя Львівщини, який повернувся з Італії, госпіталізували з підозрою на коронавірус. Він звернувся з симптомами ГРВІ до свого сімейного лікаря. Для встановлення діагнозу, хворого спецтранспортом доставили до Львова. У Зв'язку з цим, у Кам’янко-Бузькій міськраді ухвалили рішення тимчасово зупинити роботу ринків у місті Кам’янка-Бузька, Добротвір та Новий Яричів.

Не підтвердили. У Запоріжжі з підозрою на коронавірус госпіталізували жінку, яка нещодавно повернулася з Італії та має ознаки захворювання. Вона не заперечує того, що могла контактувати з хворими на Covid-19.

Не підтвердили. З аеропорту "Бориспіль" з симптомами застуди госпіталізували жінку китайської національності, яка прилетіла з ОАЕ.

Не підтвердили. Зранку 10 березня з підозрою на коронавірус до чернівецької лікарні госпіталізували чоловіка, який нещодавно повернувся з Італії та має ознаки захворювання. Впродовж дня на Буковині госпіталізували ще двох осіб з такою ж підозрою.

Не підтвердили. 9 березня в Чернівцях госпіталізували чоловіка з підозрою на коронавірус Covid-19. Чоловік нещодавно повернувся з країни, де зафіксовані випадки поширення хвороби. Пацієнта госпіталізували з ознаками інфекційного захворювання.

Не підтвердили. 7 березня у Чернівцях ще одну людину із підозрою на коронавірус госпіталізували до Чернівецької обласної клінічної лікарні.

Читайте також: Китайський коронавірус Covid-2019: симптоми та як намагаються лікувати

У скількох українців діагностовано коронавірус?

Станом на 13 березня, вісім українців захворіли на SARS-CoV-2.

4 людини заразилися на круїзному лайнері Diamond Princess в Японії. Як і всіх хворих на судні, їх одразу госпіталізували до лікарні. Додамо, що всього на судні перебувало 25 українців, які були членами екіпажу. Двоє українців вже виписали з лікарні, адже вони повністю одужали.

П'ятою громадянкою України, що захворіла на коронавірус, стала 26-річна дівчина, яка живе і працює в Італії. Нині вона перебуває у лікарні в Неаполі. Відомо, що її батьків та усіх, хто міг з нею контактувати, відправили на карантин.

3 березня Україна підтвердила перший випадок захворювання в країні. Коронавірусом заразився чоловік, який 21 лютого поїхав до Італії й повернувся додому 29 числа.

12 березня стало відомо про два нових випадки зараження в Україні Захворіла жінка з Радомишля та чоловік з Чернівецької області.


Зафіксовано п'ять випадків зараження коронавірусом серед українців / Getty Images

Найпоширеніші питання про боротьбу України із ймовірним спалахом

Скільки в Україні інфекційних боксів для пацієнтів з підозрою на коронавірус: 2,5 тисячі боксів – це перші приміщення, в які ізолюють людей з підозрою. Саме там надається медична допомога хворим в разі лабораторного підтвердження.

Скільки місць має Україна на випадок спалаху коронавірусу: є 12 тисяч ліжок на випадок спалаху коронавірусної інфекції. Таким чином, у випадку епідемії місць вистачить на 4 місяці.

Відео 24 каналу: в Україні зафіксували перший випадок коронавірусу

Коронавірус
Коронавірус в цифрах / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.