Аби інфекції не розповсюджувалися, рятувальники у спецкостюмах, масках та окулярах продезінфікували усі станції і вокзали в Чернівецькій області. Проводили дезобробку засобом "Санітаб", повідомляє пресслужба ДСНС.
Важливо Підозра на коронавірус у 6 українців в Чернівцях не підтвердилася
Що таке "Санітаб"? Засіб для дезінфекції поверхонь, санітарно-технічного обладнання, посуду, білизни. Зокрема використовується у медицині для обробки медичних приладів, предметів догляду хворих, прибирального інвентарю. Також "Санітаб" використовують для знезараження води. Він має високу протимікробну активність (віруліцидна, бактерицидна, туберкулоцидна, фунгіцидна, спороцидна) і видаляє механічні, білкові, жирові забруднення та залишки крові.
Дезінфікували вокзали вночі та рано-вранці, коли на станціях не було скупчення людей.
Як проводили дезінфекцію – у фоторепортажі / фото dsns.gov.ua
Коротко про коронавірус у Чернівцях
29 лютого у чернівецьку інфекційну лікарню госпіталізували чоловіка з клінічними ознаками грипу. Він повернувся з Італії, якою подорожував з 21 лютого разом із дружиною. У чоловіка підвищилась температура та з'явилось відчуття першіння у горлі. Госпіталізували його машиною екстреної медичної допомоги. Лікарі розпочали вірусологічне обстеження пацієнта – 3 березня повідомили про позитивний результат на коронавірус Covid-19.
Увечері 3 березня мешканці будинку, в якому самоізолювалася дружина хворого на коронавірус, влаштували пікет. Після їхніх вимог жінку швидкою доставили у військовий шпиталь в Чернівцях. Там вона перебуває в обсервації. Перші аналізи показали, що жінка є здоровою, як і решта п'ятеро людей, котрі контактували з чоловіком.
Через випадок коронавірусу, на Буковині ввели надзвичайний стан. Усі навчальні заклади закрили на двотижневий карантин, а з 6 до 16 березня по області діє заборона на проведення будь-яких масових заходів.