Новини про коронавірус в Україні 18 січня

Читайте також Новини про коронавірус 17 січня: побічні ефекти від вакцини, безкоштовний канабіс в США

Статистика поширення COVID-19

Станом на 18 січня впродовж минулої доби в Україні зареєстрували 3 034 випадків передачі коронавірусної хвороби. Натомість видужали від коронавірусу 5 236 пацієнтів.

Серед нових хворих 107 дітей та 87 медпрацівників. Від ускладнень померли 67 пацієнтів. Натомість видужали 5 236 людини з діагнозом COVID-19. Українські лабораторії здійснили 13 247 тестувань за добу – зокрема методом ПЛР – 10 401, методом ІФА – 2 846. Загалом станом на 18 січня провели уже 5 964 388 ПЛР-тестувань.

Кількість хворих в областях: добовий приріст

  • м. Київ – 301 випадок;
  • Вінницька область – 102 випадки;
  • Волинська область – 129 випадків;
  • Дніпропетровська область – 220 випадків;
  • Донецька область – 91 випадок;
  • Житомирська область – 111 випадків;
  • Закарпатська область – 91 випадок;
  • Запорізька область – 266 випадків;
  • Івано-Франківська область – 110 випадків;
  • Київська область – 240 випадків;
  • Кіровоградська область – 5 випадків;
  • Луганська область – 3 випадки;
  • Львівська область – 122 випадки;
  • Миколаївська область – 323 випадки;
  • Одеська область – 150 випадків;
  • Полтавська область – 92 випадки;
  • Рівненська область – 61 випадок;
  • Сумська область – 84 випадки;
  • Тернопільська область – 91 випадок;
  • Харківська область – 46 випадків;
  • Херсонська область – 78 випадків;
  • Хмельницька область – 1 випадок;
  • Черкаська область – 120 випадків;
  • Чернівецька область – 161 випадок;
  • Чернігівська область – 36 випадків.

Степанов нагадав, як оперативно протестуватись на коронавірус

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що окрім тестування на ПЛР, в Україні є можливість тестування на антигени – це експрес-тести, тобто отримати результат можна оперативно. У МОЗ закликали українців діагностуватись на коронавірус при будь-яких симптомах ГРВІ.

Тест на антиген – це швидкий імунохроматографічний тест для якісного виявлення антигенів коронавірусу (SARS-CoV-2) у мазках з носогорла осіб з підозрою на коронавірусну інфекцію. Антигени коронавірусу виявляють у зразках з верхніх дихальних шляхів в гостру фазу інфекції впродовж 5-7 днів після появи перших симптомів гострого респіраторного захворювання.

В Україні паралельно з безкоштовною вакцинацією проти COVID-19, буде проводитися й платна

Вакцинація проти коронавірусу в Україні на комерційній основі буде проходити паралельно з державною. Перша партію надійде у лютому. Україна зараз проводить переговори з шістьма виробниками, розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, сьогодні є можливість вибирати з трьох вакцин, і швидше за все, в перших партіях будуть як раз три різних вакцини. Всі вони однозначно будуть ліцензовані в Україні, будуть схвалені ВООЗ та в інших країнах, тобто, це будуть вакцини з підтвердженим відсотком ефективності.

вакцинація в україні
Етапи вакцинації в Україні / Інфографіка 24 каналу

COVID-19 у ЗСУ

Станом на 18 січня в Збройних Силах України на COVID-19 хворіє – 804 людини. Всього за час пандемії одужало – 14 158 військових, померли від ускладнень, на жаль, 38 військових.

На ізоляції перебуває 28 військовослужбовців, зокрема, у 8 з них ізоляція закінчується у найближчі 3 доби. Від учора на коронавірусну хворобу захворіли 23 військовослужбовці, з них госпіталізації потребували 3 хворих. Їх стан здоров'я задовільний, вони отримують необхідне лікування.

Локдаун та карантин в Україні
Що відомо про карантин та локдаун в Україні / Інфографіка 24 каналу

Скільки коштує лікування одного українця в лікарні з COVID-19

Лікування одного госпіталізованого з коронавірусною інфекцією COVID-19 пацієнта "коштувало" Національній службі здоров'я України (НСЗУ) 45 тисяч гривень.

Всього за цей період заклади екстреної медичної допомоги отримали понад 19 мільярдів гривень за надання допомоги пацієнтам з COVID-19 або підозрою на нього.

Що відомо про госпіталізованих пацієнтів у період з квітня до грудня 2020 року

  • Протягом квітня-грудня було госпіталізовано 253 тисячі пацієнтів з коронавірусом.
  • З них у відділенні інтенсивної терапії перебувало майже 50 тисяч пацієнтів.
  • Частка госпіталізованих пацієнтів, які потребували допомоги в умовах інтенсивної терапії протягом 2020 року становила 19,6%.

Відомо результати розслідування щодо підпільної вакцинації

Правоохоронці в Україні вже відкрили кримінальне провадження щодо чуток про можливу підпільну вакцинацію від коронавірусної інфекції.

Денис Шмигаль заявив, що вже підписані всі необхідні документи щодо проведення перевірки вказаного в інформаційних матеріалах підприємства.

"Але, оскільки мова йде про кримінальне провадження, завчасно оприлюднювати якісь дані не буду", – зазначив він.

Шведська компанія подала заявку на випробування в Україні препарату від COVID-19

Біотехнологічна компанія Cyxone зі Швеції подала заявку на проведення в Україні другої фази клінічних випробувань препарату Rabeximod, який використовують під час лікування коронавірусу.

В ході тестування компанія планує оцінити ефективність та безпеку застосування Rabeximod для запобігання прогресуванню COVID-19 у госпіталізованих пацієнтів та скорочення часу до одужання.

У процесі візьмуть участь 300 пацієнтів клінічних центрів в Польщі та ще трьох країнах Європи (Україна буде серед них). Тестування проводитимуть на пацієнтах з середньою тяжкістю хвороби, які потребують кисневої терапії, але не підтримки апарату ШВЛ.

Новини про коронавірус у світі 18 січня

Згідно з даними Worldometers, від початку пандемії у світі зафіксували понад 95 мільйонів хворих на коронавірус. Майже 52 мільйони людей вже одужали, але 2 041 317 пацієнтів померли внаслідок ускладнень.

Активних хворих в світі – понад 68 мільйонів.

Країни з найбільшою кількістю хворих на COVID-19

  • США – 24 482 050;
  • Індія – 10 572 672;
  • Бразилія – 8 488 099;
  • Росія – 3 591 066;
  • Велика Британія – 3 395 959.

Словаччина знову протестує на COVID-19 усіх громадян

У Словаччині 18 січня знову стартувало масове тестування на COVID-19. Таку практику країна використовує не вперше. Там запевнили, що спосіб дієвий, а тому використовують його ще раз. З 26 січня по 7 лютого у Словаччині також посилюють заборона на вихід з дому.

Перший етап загальнонаціонального тестування на коронавірус відбувся у Словаччині 31 жовтня. Вже 7 – 8 листопада провели друге масове тестування у Словаччині.

В Ізраїлі вакциновані не будуть дотримуватись карантину

Громадян Ізраїлю через тиждень після отримання другої дози вакцини від коронавірусу в рамках урядової програми "зеленого паспорта" звільнятимуть від необхідності дотримання карантинних заходів.

Вакциновані громадяни зможуть отримати сертифікат через онлайн-систему, яка нині час проходить фінальне тестування. Додамо, що загальні карантинні заходи в країні планують продовжити до 21 січня.

У Китаї зафіксували новий спалах COVID-19

У Китаї від початку пандемії зафіксували понад 88 тисяч випадків інфікування на COVID-19. Попри приховування знову стрімкого розповсюдження хвороби з грудня, китайцям вдалося швидко взяти епідемію під контроль. Китай планує вакцинувати 50 мільйонів людей до початку Місячного Нового Року, який припадає на 12 лютого.

"Сьогодні ми спостерігаємо нові спалахи коронавірусу у провінціях, що показує зимове посилення захворюваності по всьому світу. За рік боротьби з COVID-19 ми краще зрозуміли новий вірус", – запевнив заступник директора Китайського центру з контролю захворювань Фен Зіцзян.

Вакцинація проти коронавірусу у світі: рейтинг країн
Вакцинація проти коронавірусу у різних країнах світу / Інфографіка 24 канал

В Німеччині виявили абсолютно нову версію коронавірусу

На півдні Німеччини виявили нову мутацію коронавірусної інфекції. Виникнення штаму пов'язують зі спалахом COVID-19 в клініці міста Гарміш-Партенкірхен (Баварія).

Там коронавірус виявили у 73 людей, захворіли як співробітники, так пацієнти клініки. Невідому ж мутацію виявили у трьох людей. Зразки пацієнтів направили для подальшого дослідження в берлінську клініку "Шаріте".

Знайшли ліки, які в три рази зменшили смертність у діабетиків від коронавірусу

Метформін вважається препаратом першої лінії для лікування діабету 2 типу та багаторазово довів свою ефективність. Американські вчені з'ясували, що ці ліки можуть в буквальному сенсі врятувати життя діабетика, який захворів на COVID-19.

Так, у діабетиків, які приймали метформін до зараження, ймовірність померти від COVID-19 була в три рази нижчою і порівнянна з ризиком смертності серед пацієнтів без діабету.

Нові дані про імунітет до коронавірусу після хвороби

Згідно з результатами нового дослідження, люди, які перехворіли на COVID-19, можуть мати імунітет до вірусу впродовж 5 місяців. Це трохи менше, ніж обіцяли вчені попередньо. До слова, дослідження ще не пройшло рецензування.

У дослідженні, яке провела Громадська охорона здоров'я Англії, аналізували вплив інфекції на більш ніж 20 тисяч медичних працівників-добровольців з усієї Великої Британії.


Як підготуватися до ПЛР-тестування / Інфографіка 24 каналу

"Коронавірусний язик"

Експерт з генетичної епідеміології Королівського коледжу Лондона Тім Спектор вважає, що в кожного 5-го хворого на COVID-19 спостерігаються менш поширені симптоми, яких немає в офіційному списку.

Зокрема, він опублікував фотографію людини, у якої язик покритий нальотом та білими плямами.

Раніше лікарі припускали, що інфекція може впливати на здоров'я порожнини рота, адже у деяких пацієнтів після одужання від COVID-19 – погіршувався стан зубів або ясен.

У Болгарії народилася дитина з антитілами до COVID-19

У Болгарії народилася дитина з антитілами до коронавірусної інфекції. Мама малюка хворіла на COVID-19.

Так, під час вагітності у жінки виявили COVID-19. Через хворобу лікарі вирішили зробити майбутній мамі кесарів розтин, оскільки коронавірус викликав зміни в плаценті і сповільнив розвиток плоду.

Операцію було проведено успішно. Дитина народилася вагою 2,75 кілограма і зростом 46 сантиметрів. Дитині зробили тест на антиген, який показав наявність антитіл до коронавірусної інфекції. Малюк виявилася здоровим. Зовсім скоро їх з мамою планують виписати з лікарні.

Виявили ознаку швидкої смерті від коронавірусу

Вчені знайшли спосіб визначити, в яких пацієнтів з COVID-19 високий ризик розвитку ускладнень. Для цього потрібну зробити аналіз ДНК.

У дослідженні взяли участь 97 пацієнтів, заражених коронавірусом SARS-CoV-2, у яких взяли плазму крові для виявлення вільно циркулюючої мітохондріальної ДНК (мтДНК). В середньому, рівень мтДНК був в 10 разів вищим у тих, у кого розвинулася важка дисфункція легень або тих, хто помер від ускладнень. Збільшення кількості мтДНК збільшувало ризик інтубації в шість разів, інтенсивної терапії – в три рази й смерті – у два рази.