Новини про коронавірус в Україні 14 листопада
Читайте також Новини про коронавірус 13 листопада: черговий рекорд хворих в Україні, нові тести на імунітет
Очільник МОЗ захворів на коронавірус
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов захворів на COVID-19. Політик отримав позитивний результат тесту та перебуває на самоізоляції. Очільник МОЗ зауважив, що проводитиме щоденні брифінги з дому.
Міністр закликав всіх дотримуватись карантину.
Рада має намір працювати, як зазвичай
Попри коронавірус у Раді, нардепи хочуть зібратись на пленарне засідання 17 листопада, де мають вирішити нагальні питання. Крім цього, наразі у парламентарів запланований повноцінний робочий тиждень.
Зауважимо, напередодні COVID-19 виявили у спікера парламенту Дмитра Разумкова, а згодом – у першого віцеспікера Руслана Стефанчука.
До слова, від початку пандемії коронавірусом інфікувались 75 нардепів.
Статистика поширення COVID-19
За 13 листопада в Україні підтвердили рекордну кількість нових заражених на коронавірусну інфекцію – 12 524. Загалом з початку епідемії захворіло 525 176 людей.
На жаль, за добу було госпіталізовано 1 525 осіб. 191 людина померла від ускладнень, викликаних коронавірусом. Загальна кількість летальних випадків зросла до 9 508.
4 962 пацієнти одужали, загалом – 238 811 осіб. За добу здійснено тестувань – 78 179 (методом ПЛР – 48 054, методом ІФА – 30 125).
Кількість захворювань в регіонах
- м. Київ – 49 699 випадків;
- Вінницька область – 13 627 випадків;
- Волинська область – 18 433 випадки;
- Дніпропетровська область – 20 535 випадків;
- Донецька область – 16 632 випадки;
- Житомирська область – 21 597 випадків;
- Закарпатська область – 19 214 випадків;
- Запорізька область – 17 616 випадків;
- Івано-Франківська область – 27 417 випадків;
- Київська область – 23 801 випадок;
- Кіровоградська область – 3 572 випадки;
- Луганська область – 5 080 випадків;
- Львівська область – 36 561 випадок;
- Миколаївська область – 11 944 випадки;
- Одеська область – 32 090 випадків;
- Полтавська область – 14 800 випадків;
- Рівненська область – 24 579 випадків;
- Сумська область – 17 437 випадків;
- Тернопільська область – 23 330 випадків;
- Харківська область – 46 886 випадків;
- Херсонська область – 6 752 випадки;
- Хмельницька область – 22 450 випадків;
- Черкаська область – 12 315 випадків;
- Чернівецька область – 27 511 випадків;
- Чернігівська область – 11 298 випадків.
До речі Я перебуваю у "Феофанії" на загальних умовах, як інші пацієнти, – Зеленський
Карантин вихідного дня
Від сьогодні, 14 листопада, почав діяти карантин вихідного дня. Він триватиме в Україні протягом 3 тижнів щосуботи та щонеділі до 30 листопада.
Уряд заборонив діяльність:
- закладів харчування,
- торговельних центрів,
- культурних закладів,
- спортзалів та фітнес-центрів,
- закладів розміщення, зокрема й готелів (окрім тих, що виконують соціальні функції).
Працювати у звичному режимі будуть аптеки, окремі супермаркети, АЗС, фінзаклади для населення. До слова, час з 10:00 до 12:00 є годинами для обслуговування пенсіонерів.
Карантинні обмеження в Україні / Інфографіка 24 каналу
Та не у всіх регіонах місцева влада погодилася з таким рішенням уряду. Деякі підприємці також вирішили не призупиняти роботу, всупереч обмеженням уряду.
У Сумах запропонували перенести карантин вихідного дня на понеділок та вівторок. У міськраді Сум запевнили, що наразі це єдиний крок, який зможе підтримати підприємців.
До теми Елітні ресторани у Конча-Заспі приймають відвідувачів, попри карантин: фото, відео
Наприклад, один з київських фітнес-клубів вирішив організувати додаткові групи для занять. Окрім звичних тренувань, паралельно проводитимуть й онлайн-заняття в Zoom. За таке тренування теж треба заплатити, а вартість аналогічна тій, яка під час групового заняття у клубі.
Анонс на вихідні від київського фітнес-клубу / Фото "РБК-Україна"
Україна веде перемовини з усіма виробниками вакцин від COVID-19
Україна веде активні перемовини з усіма перспективними компаніями, що виготовляють вакцину від COVID-19. Серед них американські компанії Moderna та Pfize, китайська Sinovac та українська "Сінофарм".
Як зазначили у МОЗ, Україна також веде переговори з іншими перспективними виробниками. А МОЗ перебуває у постійному контакті з усіма виробниками вакцини проти COVID-19, які зараз проходять завершальний етап клінічних досліджень.
Раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що рішення про дату поставки Україні вакцини від коронавірусу ухвалять 19 листопада. Він наголосив, що Україна працює з механізмом COVAX, який забезпечить поставку в Україну майже 8,5 мільйонів доз вакцини проти коронавірусної хвороби.
Україна не витримає жорсткого карантину
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов вважає, що Україна просто не витримає економічно ще одного тотального карантину.
Глава МОЗ вважає, що карантин вихідного дня суттєво зменшує кількість контактів між людьми. Однак найкращим варіантом для боротьби з коронавірусом, як додав Степанов, є "повний локдаун".
"Але це не просто ж високі слова "не витримає економіка". У нас не буде елементарно коштів, щоб сплачувати зарплати лікарям, щоб сплачувати пенсії. Ми просто не витримаємо такої зупинки всієї країни, знову ж таки, щонайменше на три тижні", – заявив Степанов.
В Україні завершили випробування препарату "Біовен" для лікування пацієнтів з COVID-19
Українська фармацевтична компанія "Біофарма" завершила клінічні випробування препарату "Біовен" для лікування пневмонії, викликаною коронавірусною інфекцією. Препарат вже внесли у протокол лікування українців з COVID-19.
Використання Біовену, в комплексі терапії пневмонії викликаної коронавірусом у порівнянні з стандартною терапією, дозволяє досягнути статистично достовірних переваг за наступними параметрами:
- скорочення летальності у чотири рази з 23,6% до 6,25%;
- скорочення середнього часу до настання покращення з 9 до 5 днів;
- скорочення часу потреби в госпіталізації в умовах стаціонару – на 3-5 днів.
Новини про коронавірус у світі
В Австрії – жорсткий локдаун
Влада Австрії запровадила жорсткий локдаун в країні. Карантин діятиме з 17 листопада до 6 грудня.
Крім закриття закладів торгівлі та харчування, ввели обмеження на вихід з дому. Зокрема, виходити можна тільки за крайньої потреби. Наприклад, візит до лікаря чи купівля продуктів. Щоправда, займатись спортом та вигулювати домашніх улюбленців теж дозволили. Крім цього, поза домом можна контактувати лише з 1 людиною.
Детальніше Обмеження на вихід з дому: Австрія запроваджує жорсткий локдаун
У Чорногорії – комендантська година
У Чорногорії теж запровадили посилений карантин. З 14 листопада по 1 грудня в країні діятиме комендантська година та заборона міжміських поїздок у вихідні. Комендантська година триватиме з 21:00 до 5:00.
Крім цього, уряд Чорногорії заборонив людям ходити в гості. Відвідувати можна тільки рідних. Також не можна пересуватись на вулицях групами більше 4 людей. Усі магазини зачинятимуться о 20:00.
У Німеччині – протести проти карантину
У німецькому Франкфурті-на-Майні 14 листопада люди вийшли на мітинги проти карантину. Силовики просили їх розійтись, однак демонстранти не виконали вимог. Тоді правоохоронці застосували проти мітингувальників водомети.
Натомість у Словаччині падає захворюваність
За добу 13 листопада у Словаччині виявили 1 771 нового хворого, натомість одужали 2 585 людей. Такого у країні не було з 9 жовтня.
Тому влада вирішила послабити карантин. Зокрема, дозволили працювати басейнам, кінотеатрам, церквам та театрам.
До речі у Словаччині проводять масове тестування населення.
Жахлива пожежа в Румунії
Масштабна пожежа трапилася 14 листопада на сході Румунії. Полум'я охопило відділення лікарні для хворих на коронавірус у місті Піата-Нямц.
Загинули щонайменше 10 людей. Ще 7 людей перебувають у важкому стані, за їхні життя борються медики. Серед потерпілих – черговий лікар, він намагався врятувати пацієнтів.
Статистика
За даними Апарату РНБО України, у світі зафіксовано 53 837 120 випадків інфікування коронавірусною інфекцією. Понад 34 мільйони людей одужали. 1 310 134 пацієнти, на жаль, померли від ускладнень, викликаних COVID-19.
Країни з найбільшою кількістю хворих на коронавірус
- США – 10 891 007,
- Індія – 8 773 479,
- Бразилія – 5 848 959,
- Франція – 1 915 713,
- Росія – 1 887 836.