Новини про коронавірус в Україні
Захворюваність та смертність значно знизились
Джерело: фейсбук Максима Степанова
Станом на 11 травня в Україні впродовж доби в країні зафіксували 2 298 нових хворих, з них 89 дітей та 34 медпрацівники.
Впродовж минулої доби до лікарень госпіталізували 1 084 людини з встановленим діагнозом COVID-19 або наявними ознаками хвороби. Ще 119 пацієнтів померли, натомість 8 617 – одужали.
Днем раніше Новини про коронавірус 10 травня: карантин в Україні продовжать до серпня, ЄC vs AstraZeneca
Варто зауважити, що проведена кількість тестів доволі низька. За цей самий період в країні провели 21 974 тестів на коронавірус: 13 349 – методом ПЛР, 3 467 – методом ІФА та 5 158 досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2.
Темпи вакцинації
За минулу добу в Україні проти коронавірусу вакцинували всього 2 194 людини. Щеплення проводилось 25 мобільними бригадами з імунізації та 55 пунктами щеплення. У Києві, на Вінниччині та Луганщині не вакцинували жодної людини.
Від початку вакцинальної кампанії щеплення проти коронавірусу отримали 865 590 українців. Лише 695 з них вакцинувалися двічі, тобто повністю закінчили імунізацію.
Станом на 10 травня 2021 року до листа очікування вакцинації проти COVID-19 записались 531 754 людини.
Статистика нових хворих та щеплень в регіонах
- Київ – 98 випадків/ 0 щеплень;
- Вінницька область – 39 випадків/ 0 щеплень;
- Волинська область – 105 випадків/ 52 щеплення;
- Дніпропетровська область – 191 випадок/ 452 щеплення;
- Донецька область – 325 випадків/ 10 щеплень;
- Житомирська область – 16 випадків/ 54 щеплення;
- Закарпатська – 43 випадки/ 93 щеплення;
- Запорізька область – 169 випадків/ 24 щеплення;
- Івано-Франківська область – 31 випадок/ 20 щеплень;
- Київська область – 76 випадків/ 50 щеплень;
- Кіровоградська область – 67 випадків/ 156 щеплень;
- Луганська область – 15 випадків/ 0 щеплень;
- Львівська область – 50 випадків/ 592 щеплення;
- Миколаївська область – 132 випадки/ 107 щеплень;
- Одеська область – 86 випадків/ 90 щеплень;
- Полтавська область – 97 випадків/ 74 щеплення;
- Рівненська область – 76 випадків/ 40 щеплень;
- Сумська область – 51 випадок/ 66 щеплень;
- Тернопільська область – 62 випадки/ 80 щеплень;
- Харківська область – 213 випадків/ 103 щеплення;
- Херсонська область – 38 випадків/ 0 щеплень;
- Хмельницька область – 0 випадків/ 20 щеплень;
- Черкаська область – 128 випадків/ 11 щеплень;
- Чернівецька область – 63 випадки/ 30 щеплень;
- Чернігівська область – 37 випадків/ 70 щеплень.
*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
МОЗ попереджає про четверту хвилю коронавірусу і новий штам в Україні
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів про існування загрози нової, четвертої, хвилі епідемії коронавірусу в Україні. Крім того, можливе поширення індійського штаму коронавірусу в Україні.
Головні правила профілактики коронавірусу / Інфографіка 24 каналу
Україна домовилася про 20 мільйонів доз вакцини Pfizer, – Степанов
Україна законтрактувала 42 мільйони доз вакцин від різних компаній, зокрема 20 мільйонів від Pfizer–BioNTech. Вони повинні надійти до кінця 2021 року. Під час брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що Україні вдалося збільшити поставки COVID-вакцин до 42 мільйонів доз.
Препарати повинні надійти до кінця 2021 року. Найближча партія повинна прибути до кінця травня.
Українців, які записалися на вакцинацію через "Дію" щепитимуть у вихідні
Джерело: пресслужба президента
Запис на вакцинацію від COVID через додаток "Дія" відкрили в березні. Вже понад 531 тисяча українців записалися на щеплення та очікують своєї черги. Очільник МОЗ Максим Степанов запропонував, щоб записані люди проходили вакцинацію від коронавірусу в окремі дні.
На сайті президента за підсумками селекторної наради з членами уряду йдеться, що пропозицію вже підтримав президент Володимир Зеленський.
Так, на нараді обговорили вакцинацію тих, хто записався на щеплення через додаток "Дія". Зокрема, Зеленський підтримав пропозицію Степанова щодо впровадження окремих днів (вихідних) для вакцинації людей зі списку "Дії".
До теми Українські "антивакцинатори" підуть на щеплення, коли побачать приклад інших, – Шмигаль
Новини про коронавірус у світі 11 травня
Статистика поширення COVID-19
Джерело: РНБО України
Від початку пандемії COVID-19 у світі виявили понад 159 мільйонів хворих на коронавірус. Більш ніж 95 мільйонів інфікованих вже одужали. Натомість 3 310 285 пацієнтів, на жаль, померли від ускладнень та супутніх захворювань.
Активно хворіють на коронавірус в світі близько 60 мільйонів людей. Найскладніша ситуація наразі в Індії, в країні за добу зафіксували майже 330 тисяч інфікованих та близько 4 тисяч жертв COVID-19.
В Індії на березі річки Ганг знайшли десятки тіл
Джерело: BBC
В Індії на березі річки Ганг знайшли приблизно 40 людських тіл. Моторошну знахідку виявили неподалік від кордону між штатами Біхар і Уттар-Прадеш. Однією з найімовірніших причин смерті цих людей називають коронавірус. Місцевий чиновник Ашок Кумар розповів, що вочевидь тіла принесла течія зі штату Уттар-Прадеш.
Рівень захворюваності COVID-19 у світі вийшов на плато, – ВООЗ
Тедрос Аданом Гебреїсус заявив, що у світі рівень захворюваності та смертності від коронавірусу вийшов на плато. Однак, за його словами, епідемічна ситуація все ще залишається небезпечною. Генеральний директор ВООЗ зазначив, що, зокрема, негативні показники швидко ростуть у Південно-Східній Азії. Про це він повідомив під час пресконференції 10 травня.
ВООЗ оголосила індійський варіант коронавірусу міжнародною загрозою
Джерело: CNBC
Всесвітня організація охорони здоров'я змінила класифікацію "потрійного мутанта" коронавірусу, який нині поширюється в Індії, на "небезпечний варіант", який загрожує усьому світу. Подробиці з'являться найближчим часом.
У найближчому щотижневому зведенні у ВООЗ повинні пояснити, чому віднесли варіант коронавірусу з Індії до "небезпечного варіанту". Але за попередніми даними штам В.1.617 поширюється швидше оригінального вірусу і й вміє обходити частину захисних механізмів, які надаються вакцинами.
Масивна доза: дівчині випадково ввели 6 доз вакцини проти коронавірусу
Джерело: CNN
В Італії 23-річній дівчині помилково ввели 6 доз вакцини Pfizer проти COVID-19. Медпрацівниця випадково наповнила шприц цілим флаконом вакцини, в якому 6 доз препарату. Жінка усвідомила свою помилку тільки після того, зробила укол пацієнтці.
Сталося це 9 травня, розповіла прессекретарка лікарні Даніелла Джанеллі. Після цього медики упродовж доби спостерігали за жінкою та виписали її 10 травня.
У ЄС обговорили введення COVID-паспортів: деталі зустрічі
Джерело: U.S. News
Міністри закордонних справ Європейського союзу 11 травня зустрілися в Брюсселі для переговорів щодо запровадження "зелених" сертифікатів вакцинації проти коронавірусу, проте таки не досягли згоди
Сертифікат дозволить вакцинованим і тим, хто одужав від коронавірусу, або з негативними результатами тестів легше подорожувати країнами ЄС.
Зверніть увагу Чи відповідатиме український COVID-паспорт європейським стандартам
Дітям США дозволили вакцинуватися проти коронавірусу: від якого віку
Джерело: FDA
У США узаконили використання вакцини Pfizer-BioNTech для підлітків. Так, FDA схвалило застосування препарату дітям у віці 12 –15 років.
Вакцинація цієї вікової групи може розпочатися вже найближчими днями. В.о. очільниці FDA Джанет Вудкок назвала це рішення важливим кроком в боротьбі з пандемією.
Джерело: Pfizer
- Comirnaty (BNT162b2) розроблена на основі технології mRNA (матрична РНК). Вона продукує білки, які схожі з білками коронавірусу і здатні викликати імунну відповідь.
- Це двовалентна вакцина. Тобто для імунізації необхідно 2 ін'єкції. Між 1 і 2 уколом має минути 3 тижні.
- Ефективність препарату проти легкої форми коронавірусу становить 91,3%. Проти важкої – 100%.
Карантин призводить до ожиріння у дітей, – ВООЗ
Джерело: Eurekalert
Карантинні обмеження у всьому світі тривають вже понад рік. Діти більшість часу проводять у дистанційному режимі навчання, перебуваючи вдома. Такі обмеження сприяють проблемі ожиріння.
Діагноз може мати довгострокові наслідки для здоров'я. Річ у тім, що саме обмеження активності негативно впливає на фізичний стан дітей.
Які вакцини краще проти мутованих версій коронавірусу: дослідження
Джерело: Journal of Clinical Investigation
Нова робота американських вчених доводить, що мРНК-вакцини проти коронавірусу є ефективними в довгостроковій перспективі. Оскільки захищатимуть і від нових штамів коронавірусу.
Дослідники стверджують, що технологія мРНК, за принципом якої діють вакцини Pfizer і Moderna, формує в організмі багаторівневий захист від коронавірусу.