Україна матиме аналогічні європейським сертифікати вакцинації проти COVID-19. Про це очільник МОЗ розповів під час брифінгу 11 травня.

До теми Коли щепитимуть українців, які записалися на вакцинацію через додаток "Дія"

Максим Степанов

“Українські сертифікати матимуть всю необхідну інформацію про вакцинацію, яку прогнозовано вимагатимуть країни Європейського Союзу та ВООЗ”.

Які є вимоги до паспортів вакцинації

За словами міністра, кінцевого переліку вимог до паспортів вакцинації в ЄС поки що немає. Робота над цим лише триває, а українські фахівці перебувають на зв'язку з європейськими колегами.

Коли в Україні з'являться сертифікати вакцинації?

Очікується, що сертифікати вакцинації з’являться в Україні вже з 1 липня 2021 року. Команда МОЗ разом із Міністерством цифрової трансформації розробила відповідне програмне забезпечення, яке дозволятиме отримувати сертифікати в режимі онлайн.

Темпи вакцинації

Джерело: фейсбук Максима Степанова

  • За минулу добу, 10 травня, в Україні проти коронавірусу вакцинували всього 2 194 людини. Щеплення проводилось 25 мобільними бригадами з імунізації та 55 пунктами щеплення. У Києві, на Вінниччині та Луганщині не вакцинували жодної людини.
  • Від початку вакцинальної кампанії від недуги вакцинувались 865 590 українців. Лише 695 з них вакцинувалися двічі, тобто повністю закінчили імунізацію.
  • Станом на 10 травня 2021 року до листа очікування вакцинації проти COVID-19 записались 531 754 людини.