Новини про коронавірус в Україні 6 червня
За добу в Україні виявили майже тисячу хворих на COVID-19
Джерело: МОЗ України
За минулу добу, 5 червня, в Україні зафіксували інфікування коронавірусною інфекцією ще у 937 людей. Серед нових хворих – 50 дітей та 28 медпрацівників.
Читайте також Новини про коронавірус 5 червня: робота Центрів вакцинації, Індія послаблює карантин
У МОЗ України зазначили що, за останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Дніпропетровській (131), Київській (81), Миколаївській (79) та Херсонській (61) областях, а також у місті Київ (102).
Також за минулу добу, 5 червня, госпіталізовано 994 особи. На жаль, 42 людини померли від ускладнень, викликаних коронавірусом. За добу одужало 4 516 осіб.
За добу протестовано:
- методом ПЛР – 16 749 особу,
- методом ІФА – 3 953 особи,
- експрес-тестами – 11 567 осіб.
В Україні протягом доби зробили 40 101 щеплення проти COVID-19
Джерело: МОЗ України
В Україні протягом доби 5 червня зробили 40 101 щеплення проти коронавірусу. Як повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я, першу дозу ввели 39 229 особам, другу – 872.
Від початку вакцинальної кампанії щеплено 1 216 602 особи, з них отримали одну дозу – 1 216 600 осіб, повністю імунізовані та отримали дві дози – 146 664 особи (із них двоє осіб отримали одну дозу закордоном).
"Загалом проведено 1 363 264 щеплення", – йдеться в повідомленні МОЗ.
5 червня в Україні імунізацію проводили 327 мобільних бригад і в 418 пунктах вакцинації. Станом на 6 червня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 640 914 людей.
Головні правила профілактики коронавірусу / Інфографіка 24 каналу
Визнання українських COVID-паспортів
Джерело: фейсбук Дениса Шмигаля
Українські паспорти вакцинації проти коронавірусу погодилися визнати 3 країни. Йдеться про Молдову, Туреччину та Угорщину. Цей сертифікат видаватимуть вакцинованим особам. Попередньо Україна готова запустити такі паспорти з 1 липня.
Раніше Україна і Європейський Союз досягли політичної згоди щодо взаємного визнання сертифікатів.
Після того, як українці повертатимуться з подорожі, ПЛР-тестування можна буде не проходити за наявності цього паспорта. Поки така можливість не працює ні в Україні, ні в інших державах.
Новини про коронавірус у світі 6 червня
Ситуація з захворюваністю у світі
Джерело: РНБО України
Від початку пандемії у світі виявили понад 172 мільйони хворих на коронавірус, більш ніж 110 мільйонів з яких вже одужали.
Натомість 3 720 763 пацієнти пішли з життя через ускладнення, спричинені хворобою. Експерти та представники ВООЗ впевнені, що через недостатній обсяг тестування у багатьох країнах ці дані можуть бути в рази вищими.
Прем'єр Британії Джонсон закликав G7 вакцинувати весь світ до кінця 2022 року
Джерело: The Guardian
Борис Джонсон закликав щепити від коронавірусу всіх людей у світі до кінця 2022 року. З відповідною заявою він звернувся до лідерів країн "Великої сімки".
Прем'єр-міністр Великої Британії зазначив, що така масштабна вакцинація проти COVID-19 стала б "найбільшим подвигом в історії медицини".
Я закликаю своїх колег-лідерів G7 приєднатися до нас, щоб припинити цю жахливу пандемію, і пообіцяти, що ми ніколи не дозволимо повторити наслідків коронавірусу,
– сказав політик.
Під час зустрічі Борис Джонсон також має намір обговорити необхідність збільшення виробництва препаратів проти COVID-19.
В Непалі зафіксували першу смерть від чорного грибка
Джерело: AFP
65-річний померлий чоловік, який лікувався у відділенні інтенсивної терапії лікарні у західному Непалі, став жертвою мукормікозу. Це грибкове захворювання, відоме як "чорний грибок".
"Тест на мазок з носа показав грибкові гіфи, а біопсія носа і губ показала мукормікоз", – повідомили у МОЗ.
Секретар Міністерства охорони здоров'я країни Крішну Прасад Пудель розповів, чоловіка госпіталізували до реанімаційного відділення після виявлення у нього енцефаліту скроневої частки. Померлий не був хворий на коронавірусну інфекцію COVID–19.
Що таке "Мукормікоз"
- Мукормікоз – це ускладнення, викликане грибковою інфекцією.
- Хвороба розвивається у тих людей, які контактують з грибковими спорами в навколишньому середовищі. Або ж після того, як грибок проникає в шкіру через поріз, подряпину або опік.
- Найнебезпечнішим ця хвороба є для діабетиків та для людей з заниженим імунітетом.
- Академік Національної академії наук Володимир Широкобоков розповів, що зазвичай такий грибок виявляють у людей з поганим імунним захистом, до прикладу зі СНІДом. Але тепер його діагностують й у хворих на коронавірус. Це опортуністична інфекція, яка виникає у вигідних для неї умовах на тлі послаблення організму людини.
Дані про вакцини проти коронавірусу / Інфографіка 24 канал
Скандал із закупівлею масок у Німеччині
Джерело: Spiegel
МОЗ Німеччини навесні 2020 року придбало понад пів мільйона захисних масок у компанії, яку очолює чоловік міністра охорони здоров'я Єнса Шпана. Його підозрюють у можливому конфлікті інтересів. Окрім того, міністерство придбало непридатні маски на понад 1 мільярд євро.
За правилами, що діяли на той час у Євросоюзі, їх варто було перевірити в лабораторії перед використанням. Втім, МОЗ планувало видавати ці маски безхатькам, людям з інвалідністю або одержувачам допомоги для безробітних. Міністерство праці, яке відповідає за безпеку масок, відмовилось дати на це свою згоду.