Віцепрем'єр-міністерка України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина у Брюсселі розповіла, що ІТ-інфраструктура для видачі сертифікатів вакцинації в Україні повністю готова.

Актуально "Вакцинуватись чи ні?": моєю відповіддю завжди буде – "вакцинуватись!"

Фактично це рішення дозволить українцям вільно пересуватися у межах ЄС.

За словами Стефанішиної, процес розробки українських паспортів вакцинації здійснювався з командою Європейської Комісії. Вона також розробляла формат Європейського цифрового паспорта.

Взаємосумісність – це була основа, яка закладалася в нашу роботу з першого дня. Політична домовленість є, є й технічні рішення як з нашого боку, так і від Європейської комісії. Я думаю, що взаємне визнання – це буде такий швидкий технічний процес, якщо це буде необхідно,
– наголосила політикиня.

Стефанішина наголосила, що це політичне рішення стосується визнання вакцин з третіх країн.

Політикиня зізналася: ці переговори Україна та ЄС розпочали ще 2 місяці тому. Наразі активно працюють над нормативним оформленням домовленостей. Ключову роль у процесі відіграють Міністерство цифрової трансформації та Міністерство охорони здоров'я України.

Новини від Єврокомісії

Тим часом Європейська комісія досягла угоди щодо запровадження цифрового COVID-сертифікату на території країн ЄС. Це допоможе туристичній сфері повертатися до нормального життя.

Деталі угоди наразі не розкривають. Їх пообіцяли оприлюднити згодом.