Новини про коронавірус в Україні 4 жовтня
Статистика захворюваності: спад після вихідних
Джерело: МОЗ
Впродовж доби в Україні захворіли на коронавірус 4 821 людина, серед них – 448 дітей та 50 медпрацівників. До лікарень госпіталізували 2 092 людини з вираженими симптомами коронавірусу. Від ускладнень хвороби, на жаль, померли 114 пацієнтів. Водночас видужали – 1 116 осіб.
Увага Молодість надовго: як вітамін Д допоможе попередити передчасне старіння
Лабораторії впродовж доби здійснили 30 587 тестів на виявлення коронавірусу, зокрема:
- методом ПЛР – 16 214
- методом ІФА – 2 525
- експрес-тестами – 11 848
Статистика коронавірусу в регіонах
- Київ – 169 випадків;
- Вінницька область – 95 випадків;
- Волинська область – 203 випадки;
- Дніпропетровська область – 393 випадки;
- Донецька область – 259 випадків;
- Житомирська область – 301 випадок;
- Закарпатська область – 28 випадків;
- Запорізька область – 294 випадки;
- Івано-Франківська область – 108 випадків;
- Київська область – 106 випадків;
- Кіровоградська область – 22 випадки;
- Луганська область – 85 випадків;
- Львівська область – 295 випадків;
- Миколаївська область – 221 випадок;
- Одеська область – 215 випадок;
- Полтавська область – 67 випадків;
- Рівненська область – 80 випадків;
- Сумська область – 241 випадок;
- Тернопільська область – 239 випадків;
- Харківська область – 592 випадки;
- Херсонська область – 158 випадків;
- Хмельницька область – 88 випадків;
- Черкаська область – 84 випадки;
- Чернівецька область – 410 випадків;
- Чернігівська область – 58 випадків.
Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Статистика вакцинації в Україні
За добу неділі, 3 жовтня, щеплення проти коронавірусу отримали 33 924 людини. Зокрема, першу дозу вакцини отримали 17 373 людини, другу дозу, а відтак повністю імунізовані – 16 551 людина.
Протягом доби працювали:
- 330 мобільних бригад,
- 1 070 пунктів щеплення;
- 358 центрів вакцинації.
Головні правила профілактики коронавірусу / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу
7 областей відповідають показникам помаранчевої зони
Джерело: МОЗ
Станом на ранок 4 жовтня у 7 областях України перевищені показники госпіталізації. Ці регіони не відповідають показникам жовтої зони адаптивного карантину, вони наблизились до обмежень помаранчевої зони. Тож, опинитися в помаранчевій зоні найближчим часом можуть такі області:
- Житомирська;
- Запорізька;
- Рівненська;
- Сумська;
- Харківська;
- Херсонська;
- Чернівецька.
В Одесі переповнені реанімації
Джерело: фейсбук Катерини Ножевнікової
Одеські реанімації для важкохворих пацієнтів практично повністю заповнені. При цьому апаратів штучної вентиляції легень більше, ніж місць для пацієнтів.
У Києва є шанс не "почервоніти"
Джерело: "Сегодня"
Київ цілком може опинитися у помаранчевій зоні карантину через черговий спалах коронавірусу. Про це заявив голова Держпродспоживслужби столиці Олег Рубан. Однак він наголосив, що суворе посилення протиепідемічних заходів може знадобитися дещо згодом. Наразі ж такої необхідності ще нема. За його словами, коли більше 70 – 80% громадян будуть вакциновані, тоді не потрібно вводити суворих обмежень.
В Україні планують виробляти мРНК-вакцину проти коронавірусу
Джерело: "Фокус"
В Україні цілком реально локалізувати виробництво вакцин проти коронавірусу. Зокрема найбільших світових виробників Pfizer і Moderna.
Як працює мРНК–вакцина?
мРНК–вакцина містить молекули мРНК, які кодують шипоподібний білок коронавірусу. Препарат потрапляє в клітини людини та надає їм інструкцію, як створити цей білок. Імунна система розпізнає, що цей білок не належить людині та виробляє антитіла до нього. Таким чином організм вчиться, як захиститися від справжнього вірусу.Джерело: МОЗ
Ситуація з коронавірусом в окупованому Донецьку
Джерело: телеграм Дениса Казанського
В окупованому Росією Донецьку справжня катастрофа з захворюваністю на коронавірус. Там критично не вистачає лікарів, кисню, місць у клініках, а швидкі не завжди приїжджають на виклик. Статистику захворюваності окупанти приховують, однак, ймовірно, вона невтішна. Проблема настільки масштабна, що її визнала навіть окупаційна адміністрація.
Петиція "проти примусової вакцинації"
Джерело: Сайт президента
Відтак, на сайті президента з'явилася петиція про "Кримінальну відповідальність за примусову вакцинацію". Документ вже набрав необхідну для розгляду кількість голосів.
Чи треба знати свій рівень антитіл до коронавірусу
Джерело: Олександр Коляда
Часто люди відмовляються від вакцинації опираючись на результати тесту на антитіла, мовляв, їх рівень достатньо високий після перенесеної хвороби. Однак, рівень антитіл до коронавірусу не завжди свідчить про захист до інфекції й неможливість підхопити вірус.
Український генетик Олександр Коляда пояснив, що робити тести на визначення рівня антитіл до коронавірусу марно і для цього є 2 причини:
- перша – лабораторна. Тести на антитіла до коронавірусу бувають якісні та кількісні: перші показують є антитіла чи ні, а другі – скільки їх;
- друга, чому не варто вимірювати імунну систему тестами на антитіла – біологічна.
Детальніше тут Чи треба знати свій рівень антитіл до коронавірусу: пояснення генетика
Які симптоми свідчать, що хворий на коронавірус потребує госпіталізації
Джерело: МОЗ України
Під час пандемії коронавірусу проблема браку місць в лікарнях стала надважливою. Саме тому надважливо госпіталізувати тільки тих пацієнтів, які справді цього потребують. Перелік симптом та станів, при яких пацієнту може знадобитись госпіталізація:
- біль у грудній клітці;
- важкість дихання, задишка у стані спокою, ознаки дихальної недостатності;
- сатурація з рівнем кисню в крові менше 92% (для вимірювання сатурації в домашніх умовах можна використовувати пульсоксиметр);
- порушення свідомості;
- інші ознаки, які загрожують життю та свідчать про критичний стан пацієнта.
Ймовірне введення червоної зони у Львові
Джерело: Львівська міськрада
Наразі Львівщина перебуває у жовтій карантинній зоні. Однак щодня кількість хворих на коронавірус зростає. За словами мера Львова Андрія Садового, невдовзі місто, цілком ймовірно, стане "червоним".
Що відомо про адаптивний карантин в Україні / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу
В Україні винесли вирок лікарю за підробку COVID-сертифікатів
Джерело: сайт президента
За підробку COVID-сертифікатів в Україні винесли вирок лікарю з Павлограда. Тепер він має заплатити великий штраф і не зможе цілий рік працювати за фахом.
Зеленський закликав активізувати вакцинацію проти COVID-19
Джерело: сайт президента
Президент Володимир Зеленський закликав посилити інформаційну кампанію про важливість вакцинації проти коронавірусу. А також – активізувати щеплення громадян.
Чи виключать Україну зі списку країн "зеленої зони"
Джерело: Інтерфакс-Україна
В Україні невпинно зростає кількість нових випадків COVID-19. І, хоч наша країна ще перебуває у переліку країн "зеленої зони", у разі погіршення епідеміологічної небезпеки це може змінитися. Очільник МЗС України Дмитро Кулеба в інтерв'ю пояснив, що Україну виключать зі списку країн "зеленої зони" за умови суттєвого збільшення цифр захворюваності.
На Донеччині у центрі реабілітації дітей зафіксували спалах коронавірусу
Джерело: Слов'янська міськрада
У Слов'янську на Донеччині у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей зафіксували спалах COVID-19. Заклад перевели у карантинний режим роботи.
Новини про коронавірус у світі 4 жовтня
Поширення COVID-19
Джерело: Університет Гопкінса
Станом на 4 вересня у світі виявили понад 234,9 мільйона випадків зараження коронавірусом. Понад 4,8 мільйона інфікованих, на жаль, померли. Від початку пандемії найбільше хворих виявили в США – 43 683 179. Наступними ідуть Велика Британія, Індія, Туреччина, Бразилія та Росія.
В Ізраїлі зробили обов'язкову третю дозу вакцини
Джерело: The New York Times
В Ізраїлі запровадили нові правила отримання сертифіката вакцинації. Тепер, якщо людина отримала друге щеплення проти коронавірусу більше, ніж 6 місяців тому, їй знадобиться ревакцинація.
Індія виплатить компенсації сім'ям жертв коронавірусу
Джерело: BBC
В Індії Верховний суд постановив виплатити 674 доларів компенсації за кожну смерть внаслідок коронавірус. Рішення ухвалили відповідно до закону про ліквідацію наслідків стихійних лих.
Важливо Чому азіати щасливіші за європейців
J&J проситиме дозволу на проведення ревакцинації
Джерело: The New York Times
Американська компанія Johnson & Johnson вже цього тижня може подати власну заяву до Управління продовольства та медикаментів (FDA). Вони проситимуть дозволити ревакцинацію своїм препаратом. Згідно з даними останнього дослідження, використання бустерної дози цієї вакцини захищає від госпіталізації через коронавірус на 71%.
В ЄС рекомендують бустерні дози Pfizer і Moderna
Джерело: EMA
Комітет Європейського агентства лікарських засобів (EMA) рекомендує введення бустерної дози Pfizer і Moderna для людей з ослабленим імунітетом. Для дорослих людей зі звичайним імунітетом також рекомендували використання третьої дози, але лише препаратом від Pfizer та через 6 місяців після другого уколу.
Дослідження та розробки
Перші таблетки проти коронавірусу готові
Джерело: Medicine
Розробники препарату вже готують документи для отримання дозволу від FDA на екстрене використання. Клінічні дослідження були завершені завчасно, адже результати були разючими. Ліки будуть доступні у вигляді таблеток. Їх необхідно приймати 5 днів відразу після появи перших симптомів. Якщо регулятор схвалить розробку Merck, то молнупіравір стане першим противірусним препаратом проти коронавірусної хвороби, який можна приймати у формі таблеток.
Важливо В Японії виявили нову інфекційну хворобу – вірус Йезо
За допомогою біомаркеру можна буде прогнозувати COVID-смертність
Джерело: American Journal of Cardiology
Зміни електричної активності серця можуть допомогти передбачити, які госпіталізовані пацієнти з коронавірусом мають найбільшу ймовірність смерті. Це нещодавно виявили дослідники з лікарняної мережі в Нью-Йорку Mount Sinai.
Ефективність прийому антикоагулянтів
Джерело: Science Direct
У новому дослідженні вчені вперше оцінили ефективність прийому антикоагулянтів ( це лікарські препарати, які гальмують процес згортання крові) до або після зараження COVID-19 в зниженні ризику госпіталізації й смертності у пацієнтів, що мають показання для прийому таких препаратів.
Наскільки безпечно вакцинуватися одразу від грипу та коронавірусу
Джерело: The Lancet
Науковці з'ясували, що одночасна вакцинація проти коронавірусу та грипу є безпечною та ефективною проти обох інфекцій. Одночасне введення вакцин могло б знизити навантаження на систему охорони здоров'я.
Знайшли докази великої епідемії коронавірусу 20 тисяч років тому
Джерело: Current Biology
Вивчаючи геноми сучасних людей з 26 популяцій по всьому світу, дослідники виявили генетичний "слід" древнього спалаху коронавірусу. Подібні дослідження можуть допомогти ідентифікувати віруси, які викликали епідемії в далекому минулому і можуть викликати їх в майбутньому.
Деталі Знайшли докази великої епідемії коронавірусу 20 тисяч років тому