Новини про коронавірус в Україні 13 вересня
Як змінилась ситуація з COVID-19 за добу
Джерело: МОЗ
Станом на 13 вересня, впродовж доби в Україні підтвердили 1 205 випадків коронавірусної хвороби, серед інфікованих 149 дітей та 23 медпрацівники.
Актуально Стартував навчальний рік: як уберегти дитину та родину від сезонних застуд і грипу
До лікарень госпіталізували 833 пацієнти з вираженими симптомами коронавірусу. Від ускладнень хвороби, на жаль, померли ще 18 людей. Водночас видужали – 758 осіб.
Коронавірус в областях: добовий показник
- Київ – 166 випадків;
- Вінницька область – 44 випадки;
- Волинська область – 79 випадків;
- Дніпропетровська область – 60 випадків;
- Донецька область – 18 випадків;
- Житомирська область – 88 випадків;
- Закарпатська область – 1 випадок;
- Запорізька область – 18 випадків;
- Івано-Франківська область – 41 випадок;
- Київська область – 29 випадків;
- Кіровоградська область – 7 випадків;
- Луганська область – 37 випадків;
- Львівська область – 86 випадків;
- Миколаївська область – 45 випадків;
- Одеська область – 56 випадків;
- Полтавська область – 5 випадків;
- Рівненська область – 13 випадків;
- Сумська область – 25 випадків;
- Тернопільська область – 148 випадків;
- Харківська область – 45 випадків;
- Херсонська область – 13 випадків;
- Хмельницька область – 4 випадки;
- Черкаська область – 42 випадки;
- Чернівецька область – 120 випадків;
- Чернігівська область – 15 випадків.
*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Головні правила профілактики коронавірусу / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу
Статистика COVID-вакцинації в Україні
За минулий тиждень зробили 921 443 щеплення.
Впродовж минулої доби, неділі, в Україні вакцинували 45 148 людей, зокрема першу дозу отримали 16 930 людей, повністю імунізовані – 28 218 людей.
Пандемія відкинула нас на 5 років назад, – Дещиця про перетин кордону з Євросоюзом
Джерело: 24 канал
Унаслідок пандемії COVID-19 довелося "з нуля" вести перемовини про можливості для українців відвідувати європейські держави. Оскільки країни закрили свої кордони для іноземних громадян. Посол України у Польщі Андрій Дещиця заявив, що Європа досі з побоюванням відкривається для іноземців.
ЗМІ дізналися про можливі обмеження та "бонуси" для вакцинованих
Джерело: "РБК-Україна"
Нові карантинні обмеження можуть почати діяти в Україні наприкінці вересня – через тиждень після затвердження їх урядом. Однак вакциновані від коронавірусу українці отримають безліч "поблажок".
Наприклад, у червоній зоні ресторани, торговельно-розважальні комплекси та всі заклади, які повинні були б закритися за старими правилами, зможуть продовжити роботу. Однак за умови вакцинації персоналу та обслуговування лише щеплених відвідувачів.
Більше тут Карантин в Україні: ЗМІ дізналися про можливі обмеження та "бонуси" для вакцинованих
Кличко назвав головну умову для уникнення суворого локдауну
Джерело: 24 канал
У Києві активно готуються до наступної хвилі коронавірусу. Наразі в лікарнях підготували 4 100 ліжок. Віталій Кличко каже, що уникнути посиленого карантину можна, якщо вакцинуватися.
Садовий про COVID-19 у Львові
Джерело: Львівська міськрада
У Львові щодня збільшується кількість хворих на коронавірус. Міський голова Андрій Садовий розповів про ситуацію з COVID-19 у місті. Садовий розповів про зростання захворюваності на коронавірус у Львові. За його словами, наразі місто перебуває у зеленій карантинній зоні. Однак динаміка захворюваності дивує.
Зверніть увагу Які хворі на коронавірус становлять найбільшу небезпеку для інших
У Львові та Чернівцях збільшується кількість пацієнтів з COVID-19
Джерело: 24 канал
Кількість випадків коронавірусної інфекції в Україні невпинно зростає. Однім із лідерів серед регіонів є Львівщина. У Львові більшає і кількість госпіталізованих. Водночас 99% з них не були вакциновані. Медики кажуть, що нехтування масковим режимом та гучні масові заходи призводять до стрімкого росту хворих і на Буковині.
У Львові та Чернівцях погіршується ситуація з COVID-19: дивіться відео 24 каналу
Як правильно утилізувати медичні відходи
Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Викидати захисні маски просто в смітник – не можна, адже це може становити загрозу для інших людей. Людям, які перебувають на самоізоляції чи мали контакт із хворими, рекомендовано такі відходи складати в два пакети, щільно їх зав'язувати й витримувати в домашніх умовах не менш як 72 години. Після цього їх можна викинути в загальний контейнер для відходів.
У Мінекології наголошують: якщо ви знайшли стихійне звалище медичних відходів, найгірший варіант – проігнорувати знахідку. Адже вона є суттєвою потенційною загрозою для населення. Тож обов'язково потрібно діяти.
Зміни до правил карантину
Джерело: ZN.UA
Уряд нібито прийняв з доопрацюванням зміни до постанови про карантинні обмеження. Мова йде про нові правила для жовтої та червоної зон. Щоправда, тексту змін до постанови №1236 поки не оприлюднили.
Скільки насправді українців могли перехворіти на коронавірус
Джерело: Фонд демократичних ініціатив
Імунолог сказав, яких обмежень чекати через COVID-19
Джерело: 24 канал
В Україні продовжиться стрімке зростання захворюваності на COVID-19. Тому потрібно негайно вводити обмежувальні заходи. Зокрема школа повинна перейти на дистанційну роботу. Таку думку в ефірі 24 каналу висловив лікар-імунолог Борис Донськой.
Загалом ліберальний локдаун мав би сенс для того, щоб не повністю блокувати життя в країні,
– сказав Донськой.
Він вважає, що найкращий спосіб боротьби з високим показником захворюваності – це вакцинація, яку потрібно зробити насамперед людям похилого віку.
На Луганщині зловмисник підробляв COVID-тести для жителів ОРДЛО
Джерело: Нацполіція
На Луганщині чоловік продавав довідки із негативним результатом на коронавірус. Хоча напередодні вони не проходили відповідні дослідження. Чоловік використовував підроблені печатки одного з медцентрів. Вартість одного підробленого тесту – 500 гривень. Щомісячний прибуток правопорушника, за підрахунками, приблизно 300 тисяч гривень.
У Полтавській області проведуть виїзну вакцинацію пенсіонерів у селах
Джерело: МОЗ
У Міністерстві охорони здоров'я готують пілотний проєкт щодо доступної вакцинації літніх українців. Так, у двох селах Полтавської області проведуть виїзну вакцинацію - у селі Гаркушинці та селі Петрівці.
Увага Як звичайна жуйка після операції на серці може допомогти швидше одужати
У Львові майже усі пацієнти з коронавірусом не вакцинувались
Джерело: фейсбук Андрія Садового
У Львові з кожним днем зростає кількість хворих на коронавірус. Тож 13 вересня відбулось засідання комісії з питань ТЕБ та НС, на якому обговорювали ситуацію з COVID-19 у місті.
Новини про коронавірус у світі 13 вересня
Статистика захворюваності
Джерело: Університет Гопкінса
Станом на ранок 13 вересня у світі офіційно повідомили про понад 224,7 мільйона випадків інфікувань, понад 4,6 мільйона хворих на коронавірус, на жаль, померли.
Найбільше інфікованих виявили у США – приблизно 41 мільйон від початку пандемії. Загалом COVID-19 забрав життя майже 660 тисяч американців.
В Росії рекордні показники смертності від коронавірусу
Джерело: Worldometers
Впродовж доби 11 вересня у світі виявили понад 373 тисячі нових випадків інфікування коронавірусом, найбільше у США, Індії та Британії. За показниками смертності внаслідок COVID-19 лідирує Росія.
Статистика смертності від коронавірусу 11 вересня / Скриншот Worldometers
Португалія послабила COVID-обмеження
Джерело: The Portugal News
З 28 жовтня 2020 року, 318 днів, у Португалії діяла обов'язкова вимога носіння масок на вулиці. Нині парламент не продовжив дію цього закону.
Дослідження коронавірусу
Вакцинація зменшує рівень тривожності
Джерело: MedicalXpress
Вакцинація проти коронавірусу корелює з нижчим рівнем стресу. Вчені виявили, що вакциновані мали кращі показники ментального здоров'я, ніж люди, які не зробили щеплення проти COVID-19.
Яка вакцина найефективніша проти штаму Дельта
Джерело: Інститут Регенштрайфа
Вакцина Moderna показала вищий рівень ефективності проти штаму коронавірусу Дельта. Вчені порівнювали дію трьох вакцин – Pfizer, Moderna та Johnson & Johnson. Утім, усі три вакцини виявились ефективними у запобіганні госпіталізації та тяжкого перебігу коронавірусної хвороби навіть у разі інфікування штамом Дельта.
Більшість людей не потребує бустерної дози вакцини від COVID-19, – науковці
Джерело: The New York Times
Жодні дані про застосування вакцин проти коронавірусної інфекції нового типу не дають достовірних свідчень на підтримку так званої бустерної (тобто додаткової до стандартних) дози вакцини, повідомляють американські ЗМІ.