Вчені з Центру досліджень фізичної активності Данії проаналізували дані близько 7,5 тисяч дорослих пацієнтів з діабетом 2 типу, які були включені до Європейського когортного дослідження раку та харчування. Усі учасники пройшли обстеження здоров'я та надали інформацію про свій спосіб життя та фізичну активність у 1992 – 1996 роках, повторні дані були зібрані до 2011 року.

Також на тему: Знайшли спосіб діагностувати діабет до появи симптомів

Користь їзди на велосипеді

З'ясувалося, що у людей, які регулярно їздили велосипедом, ймовірність смерті від усіх причин була на 24% меншою протягом п'ятирічного періоду порівняно з тими, хто цього не робив. Найбільшу користь від цієї фізичної активності насамперед для зниження серцево-судинних ризиків мали ті учасники, які каталися на велосипеді від 150 до 299 хвилин на тиждень.

Ці висновки підкріплюють епідеміологічні дані про користь їзди на велосипеді і переконливо свідчать про те, що вона може безпосередньо сприяти довшому та здоровішому життю,
– повідомили вчені.

Особлива користь для людей з діабетом

Додатковий аналіз даних 5,4 тисячі добровольців, спостереження за якими велися 10,7 року, показав, що у тих, хто й надалі підтримував цей вид фізичної активності, смертність від усіх причин та серцево-судинних захворювань знизилася приблизно на 35% порівняно з учасниками.

Вчені зазначили, що у людей з діабетом, які довгі роки регулярно катаються на велосипеді, ризик смертності від усіх причин та серцево-судинних захворювань у середньому нічим не відрізнявся від показників серед здорового населення.