Група вчених з Університету Галле-Віттенберг ім. Мартіна Лютера (MLU) в Німеччині провела дослідження на експериментальному концерті в Лейпциг-Арена з метою визначення ймовірність зараження коронавірусом.

Також на тему: Відмова від планових операцій: які наслідки будуть для онкохворих

Що відомо про дослідження

Для цього були змодельовані декілька варіантів поведінки учасників концерту. Добровольців розділили на 3 групи:

  • одні повинні були строго дотримуватися соціальну дистанцію,
  • інші з послабленнями,
  • треті не дотримуватися зовсім.

Всі учасники були в респіраторах і забезпечені флуоресцентними дезінфікуючими засобами та спеціальними засобами для контролю поширення аерозольних крапель і циркуляції повітря. Протягом 10 годин учасники пересувалися по концертному залу, відвідували буфет і туалети.

Важливо дотримуватися профілактики COVID-19

  • За результатами дослідження вчені оцінили ймовірність поширення коронавірусу на такому заході від "низького" до "дуже низького" в тому випадку, якщо організатори забезпечать всіх необхідних заходів безпеки.
  • А саме: якісну вентиляцію, обмежену кількість людей, можливість потрапити в зал через кілька виходів. Цікаво, що найбільша кількість особистих контактів відбувалася не під час концерту, а коли люди виходили із залу, обідали в буфеті та відвідували туалет.
  • Дослідження ще не пройшло рецензування і наразі опубліковане у вигляді препринта. Представники концертної індустрії відреагували на нього з великим оптимізмом. Водночас в науковій спільноті до нього поставилися скептично і запропонували почекати результатів масштабніших досліджень.

Раніше Дозвольте нам виступати: Alyona Alyona висловилась проти заборони концертів – промовисте відео