Але, швидше за все, з вашої координацією все в порядку. Але важкі випадки потрібно перевірити в кабінеті лікаря, пише SELF.
Читайте також: Що таке щастя та як воно утворюється
Чому деякі люди мають кращу координацію?
Вчені кажуть, що здатність спритно виконувати рухи різного масштабу (це і є приблизне визначення навичок координації) залежить від двох чинників: генетики та досвіду.
І часто перше впливає на друге. Так, діти, які від народження були дещо незграбними, в шкільні роки часто уникають фізкультури й танців, і за підсумком не поліпшують свою координацію. І навпаки – ті, хто з дитинства робив успіхи в спорті, в подальшому житті з задоволенням розвивають хобі, що вимагають високої точності рухів.
Незграбність може бути симптомом серйозних захворювань
Як розпізнати проблеми з координацією?
Разом з тим, в деяких випадках незграбність, яка виражена у всіх членів сім'ї, може бути ознакою генетичного захворювання нервової системи, і з часом тільки прогресувати. В арсеналі неврологів є спеціальні тести, що дозволяють виявити подібні порушення.
Ще один вагомий привід звернутися до лікаря – раптове приступоподібне або наростальне погіршення координації. Особливо, якщо воно супроводжується погіршенням мови, двоїнням в очах, слабкістю, онімінням, зміною ходи. Крім того, варто насторожитися, якщо ви почали часто спотикатися або падати, хоча раніше такого не спостерігалося.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.