З цієї нагоди Здоров’я 24 спробувало з’ясувати, що здатне викликати в нас таке відчуття. Про це ми спитали у психотерапевтки Олени Приходи.
Читайте також: ООН оприлюднила рейтинг найщасливіших країн світу: Україна у хвості списку
Психологія визначає щастя як стан людини, під час якого вона відчуває повне задоволення. Також фахівчиня переконана: це природна даність і не обов’язково, щоб вона вимірювалась наявністю бажаного місця праці, хорошою зарплатою, стосунками чи соціальним становищем.
Суть у гормонах?
Не останню роль у відчутті задоволення від життя, як каже Олена Прихода, відіграють так звані "гормони щастя", інтенсивність виділення яких залежить від стану нашого здоров’я, харчування, розподілу фізичної та розумової діяльності.
Їх є чотири: дофамін, серотонін, окситоцин та ендорфін, які відповідають за мету, самоцінність, довіру й насолоду. Це зв’язана конструкція і в тій чи іншій ситуації на її вершині опиняється якийсь один гормон.
За відчуття щастя відповідають чотири гормони: дофамін, серотонін, окситоцин та ендорфін/ Pixabay
За що відповідають "гормони щастя" і що стимулює їхнє вироблення?
Один із "гормонів щастя" – дофамін – наш мозок виділяє тоді, коли ми бачимо мету й докладаємо зусиль, щоб її досягти.
Ще один гормон – серотонін – відповідає за саморозвиток людини, сприйняття самого себе у світі та самоповагу. Якщо із цим складається, тоді ви почуваєте себе радісно.
Ендорфіни – це знеболювальне. Вони виділяються в моменти, коли ми фізично працюємо, сміємось чи плачемо. Наприклад, після того, як ваші м’язи напружились і болять, цей гормон послаблює такі відчуття. Сміх, зокрема, є найкращим способом знецінення проблеми.
Читайте також: Як речі впливають на рівень щастя
Четвертий гормон – окситоцин – пов'язаний із довірою. Одним з моментів, коли він виділяється, є годування грудьми дитини. Тоді формується прив’язаність. Ще окситоцини дають про себе знати, коли людина відчуває: їй довіряють. Якщо у вас із цим проблеми, можете зробити перший крок – розповісти комусь щось про себе.
Гормон окситоцин виділяється тоді, коли маємо теплі стосунки/ Pixabay
"Щастя – це те, що можна собі дозволити"
Олена Прихода впевнена: з можливістю виділяти всі чотири "гормони щастя" народжується кожна людина. Однак, як ми вже згадували, на це впливають різноманітні чинники: від фізіологічних до психологічних.
Відчуття щастя залежить і від того, наскільки людина готова чи не готова досліджувати світ/ Pixabay
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.