Достатня кількість антисептиків з'явиться в Україні найближчим часом, повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час брифінгу.

Читайте також: Як зробити антисептик в домашніх умовах: рекомендації ВООЗ

З виробниками антисептичних засобів провели нараду та з'ясували, чому виникли проблеми із забезпеченням населення антисептиками. Ляшко зазначив, що до кінця тижня такої проблеми в Україні не буде.

Віктор Ляшко
“Сьогодні у нас відбулася зустріч з усіма вітчизняними виробниками дезінфікуючих засобів. Ми у них запитали про проблеми і про готовність забезпечити нашу країну дезінфікуючими та антисептичними розчинами для того, щоб не було проблем, прогалин. Ми почули про їхні проблеми, і я думаю, за тиждень всі питання будуть вирішені”.

За словами Ляшка, виробники мають достатньо сировини з якої виготовляють антисептики, а відтак проблем з наявністю і доступом до антисептичних засобів не повинно бути.

Чисті руки – одна з умов, яких слід дотримуватися, аби не заразитися коронавірусом Covid-19. Відтак, їх потрібно або регулярно мити, або користуватися антисептиком. Пам'ятайте, що хороший антисептик повинен містити 60–80% спирту або 2% хлоргексидину. Обробляти руки антисептиком треба 30 секунд, тривалість миття рук теж повинна бути не меншою.

Ось приклад, як правильно очищувати руки.


Як правильно мити руки/Фото: ВООЗ


Як змінюються руки під час миття / Інфографіка 24 каналу

Рекомендації ВООЗ щодо запобігання поширенню інфекції:

  • Мити руки з милом та дотримуватись правил гігієни. Якщо немає доступу до води та мила – використовуйте антисептики.
  • Закривайте ніс та рот, коли чхаєте ліктем.
  • М'ясо, яйця та риба повинні термічно оброблятись, ретельно мийте фрукти та овочі.
  • Уникайте тісного контакту з будь-ким, хто проявляє симптоми респіраторних захворювань, такі як кашель і чхання.
  • У випадку епідемії, уникайте скупчень людей та на деякий час забудьте про використання громадського транспорту.
  • Уникайте диких тварин та не відвідуйте ферми.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.