Про це під час оперативної наради розповіла директорка Броварської районної філії ДУ "Центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" Олена Левченко, передає 24 Канал.

Також на тему Чи можлива епідемія гепатиту в Україні та як від нього вберегтись: пояснення інфекціоністки

Гепатит А у Броварах

За її словами передача інфекції ймовірно відбулася шляхом контакту в побутових умовах, оскільки можливість зараження через їжу або воду була виключили.

Також виявилося, що до групи ризику входить 84 особи, які були у контакті з хворою. Згідно з рекомендаціями МОЗ, діти будуть під медичним наглядом протягом 35 днів від моменту виявлення випадку зараження, та пройдуть відповідні лабораторні біохімічні аналізи.

Директорка центру також повідомила, що наразі в Україні відсутні вакцини від вірусного гепатиту A (за винятком Вінницької області). Деякі діти з контактної групи ризику перебувають у лікарні, але із діагнозами COVID-19 і ГРВІ – поки підозри на гепатит А у них немає.

Що потрібно знати про гепатит А

Гепати А – це вірусне захворювання, яке впливає на печінку. Основний шлях передачі вірусу – фекально-оральний, що означає, що людина може заражатися через споживання забрудненої води чи їжі, а також внаслідок контакту з інфікованими людьми чи предметами.

Симптоми гепатиту A можуть включати втому, втрату апетиту, жовтяницю (жовта шкіра та білки очей), біль в правому підребер'ї тощо. Час від зараження вірусом до початку симптомів може тривати від двох до п'яти тижнів.

Одним з ефективних методів профілактики гепатиту A є вакцинація. Також важливо дотримуватися правил особистої гігієни, особливо в областях, де є спалах захворювання. Поки немає специфічного лікування гепатиту A. Зазвичай рекомендується відпочинок та дотримання режиму пиття. У важких випадках може знадобитися госпіталізація.

Наразі в Україні зафіксували випадки захворювання гепатитом А в шести областях: Тернопільській, Волинській, Вінницькій, Івано-Франківській, Дніпропетровській та Закарпатській.