Рекомбінантна білкова вакцина отримала дозвіл на клінічні випробовування, повідомила Західно-китайська лікарня при Сичуаньському університеті.

Читайте також В добровільному порядку: російську вакцину тестуватимуть білоруси

Вакцина проти коронавірусу з комах

Це буде перше в країні випробування на людях вакцини від COVID-19, виготовленої з клітин комах. Вона призначена для активації антитіл проти певних ділянок на спайковий білок вірусу SARS-CoV-2, який викликає це захворювання.

29 липня журнал Nature опублікував результати випробувань на тваринах, які довели, що ця вакцина викликає імунну відповідь проти інфекції SARS-CoV-2 у мишей, кроликів і деяких приматів вже через 7 або 14 днів після одноразової ін'єкції без побічних ефектів.

Перспектива вакцини

Вчені раніше використовували клітини комах для розробки рекомбінантних вакцин проти раку шийки матки та грипу в країнах Європи і Америки, тобто технологію можна безпечно застосовувати на людях.

Додамо, що наразі немає ефективних ліків проти коронавірусу, фахівці всього світу працюють над їх створенням. У всьому світі медики лікують коронавірусну хворобу препаратами, які попередньо довели свою ефективність у боротьбі проти інших захворювань.