Про це в прямому ефірі 24 каналу розповів очільник Чернігова Владислав Атрошенко. За його словами, у лікарнях міста перебувають 356 людей і лише 4 з них вакциновані.
До теми Україна купуватиме кисень в Польщі, – Радуцький
"Маємо на сьогодні 530 ліжок, на яких можемо стаціонарно розмістити хворих. Зараз ми працюємо, щоб ще могли додати 150 ліжок і це вже буде наш максимум. І максимум навіть не в ліжках, а в лікарях, які наразі виснажливо працюють", – розповів мер.
У нас у лікарнях перебувають 356 людей, з яких 232 людини на стаціонарній кисневій підтримці й 10 на апаратах штучної вентиляції легень. Це надзвичайно складний стан,
– додав він.
Яка ситуація з кисневим забезпеченням
Атрошенко повідомив, що кисень закінчився і декілька годин лікарні перебували без нього. За допомогою 60 кисневих концентраторів вдалося втримати ситуацію.
"Зараз у нас є в наявності півтори тонни кілограмів кисню. Добове споживання у нас 350 кілограмів. У п'ятницю (29 жовтня – 24 канал) завантажимо ще 3,5 тонни. Це ще приблизно на 10 днів. Можливо навіть на 8, якщо кількість хворих збільшуватиметься. Сподіваюсь, що до цього часу наші заводи зможуть нам відвантажувати кисень". – пояснив мер.
Кисневе зебузпечення в Україні: що відомо
- В Одеському обласному центрі соціально значущих хвороб закінчився кисень, тому звідти евакуюють хворих на COVID-19.
- Міністерство охорони здоров'я повідомило, що 2 українські заводи, які виготовляли кисень, зупинили роботу.
- Через це МОЗ вирішило купляти кисень у Польщі. За словами Віктора Ляшка, Мінінфраструктури за один день видало всі необхідні дозволи на закупівлю медичного кисню.