За його словами, проблему з нестачею кисню вирішують за допомогою кисневої станції та концентраторів. При цьому сам кисень економлять, як можуть.

До теми Як довго постковід може заважати вам спокійно жити: нове дослідження

Нині у лікарнях міста, які надають допомогу хворим на COVID-19, склалася досить критична ситуація з киснем, якого вистачить лише на кілька годин. Компанія-постачальник обіцяє поставити кисень тільки завтра. При тому невідомо у який саме час доби ця поставка відбудеться. Незрозуміло, що є причиною проблем з поставками, але, наскільки мені відомо, два українські заводи, які виробляють кисень, зупинились на профілактичний плановий ремонт,
– розповів Кухар.

При цьому Кухар зауважив, що йому незрозуміло, чому два заводи вирішили зупинитись на профілактичний ремонт саме в розпал епідемії, якщо це можна було зробити влітку.

На сьогодні ми маємо саме таку ситуацію, за якої контракти на поставку кисню у нас є, але компанія-постачальник не може їх виконати у тому обсязі, у якому нам потрібно і який передбачений відповідними договорами,
– додав директор лікарні.

Як у місті економлять кисень

  • До кожного пацієнта підходять індивідуально, підбираючи оптимальний режим надання кисневої підтримки.
  • Найважчі пацієнти переведені на кисневі станції в обох лікарнях.
  • Загалом у чернігівських лікарнях нині перебуває 317 пацієнтів коронавірусом. З них на кисневій підтримці 218 людей, а на ШВЛ – 9.

Тому все необхідне, що стосується надання медичної допомоги, ми робимо. Ця хвиля COVID, у порівнянні з тією, що була на початку року, виявилась більш кисневозалежною. Ми маємо втричі більше пацієнтів, які потребують кисневої підтримки, ніж було на початку року. Тому кисень потрібен в досить великих обсягах. 95% пацієнтів в Україні, які хворіють на COVID, хворіють саме на штам Дельта, який є найважчим з усіх наявних штамів на сьогодні,
– додав Кухар.

Також керівник другої міської лікарні подякував мешканцям міста за активне проведення кампанії по вакцинації. Впродовж минулого тижня в Чернігові щодня вакцинувалось від 1 500 до 2 500 людей.

Станом на 25 жовтня першу дозу вакцини отримали 73 279 містян, що складає більше ніж 30% від дорослого населення. Натомість повний курс імунізації пройшли 54 227 людей – понад 23% населення.