З такою проблемою найбільше зіштовхуються в США, північно-західній Європі, та інших країнах з високим соціальним достатком. Однак з кожним роком перелік таких країн і сама кількість дітей, які мають ожиріння, збільшується, йдеться в звіті ВООЗ, повідомляє Reuters.
Читайте також: Як приготувати дієтичне вівсяне печиво: рецепт
Якщо ще 40 років тому таких дітей та підлітків у всьому світу було 11 мільйонів, то зараз ця позначка сягнула показника у 120 мільйонів. Таким чином приблизно 8% хлопчиків та 6% дівчаток мали ожиріння у 2016 році. В той час як у 1975 році з такою проблемою зіштовхувалося менше 1% неповнолітніх.
Діти не отримують достатньо фізичної активності у школі, навчальні заклади мають скромні можливості у забезпеченні учнів їжею, прогулянки та заняття спортом також дедалі рідшають,
– йдеться у звіті.
При цьому в подальшому кількість дітей з ожирінням буде лише зростати. І до 2022 року у світі буде більша кількість дітей із ожирінням, ніж тих, хто має недостатню вагу. За останніми підрахунками, дітей, які важать менше норми свого віку, у світі налічується 192 мільйони. Половина з них живе в Індії.
Окрім ожиріння, ще однією проблемою є надмірна вага. У 2016 році її було зафіксовано у 213 мільйона дітей віком 5-19 років.
Читайте також: Безглютенова дієта: всі "за" і "проти" ефективного схуднення
Дослідники вважають, що причиною зростання показників ожиріння серед молоді – погане харчування вдома та школі, а також відсутність фізичної активності.
Крім того, у ВООЗ радять зважати на складники продуктів, які люди купують, а також не вживати забагато солі, цукру та жирних продуктів, стаючи на бік "здорового вибору".