З’ясувати причину кашлю

Перш за все, слід встановити причину кашлю та розпочати етіотропну терапію (лікування, спрямоване на усунення причини виникнення захворювання – Здоров’я 24). Крім того, слід розпочати й лікування основного захворювання.

Читайте також: Профілактика грипу та застуди: що робити, коли всі навколо хворіють

У такому разі можуть застосовуватися відхаркувальні та протикашльові засоби – за вологого кашлю слід застосовувати муколітики, а за сухого у низці випадків раціонально використовувати протикашльові.

Зауважимо, що дуже часто кашель виступає в ролі симптому вірусної або бактеріальної інфекції, тому в комплексі лікування можна скористатися противірусними засобами або антибіотиками.

Своєчасно розпочати лікування

Варто пам’ятати, що кашель сам собою не пройде. Якщо ж тільки з’явилися деякі симптоми кашлю, не забувайте, що народні засоби та інгаляції слід використовувати раціонально. У разі сухого кашлю, достатньо буде призначення короткого курсу протикашльових препаратів.

Використовувати народні засоби

Народне лікування кашлю слід застосовувати лише як допоміжне на фоні з основною терапією. У жодному разі не намагайтеся вилікувати важкі інфекційні захворювання за допомогою народних засобів, оскільки вони є ефективними лише у комплексі з медикаментозним лікуванням.

Найкращі народні засоби від кашлю:

– імбирний чай;

– відвар із квітів гречки;

– відвар з ромашки, чебрецю, мати-й-мачухи;

– мед з лимоном.

Кашель, лікування, медицина, здоров'я, засоби, поради

Читайте також: Які напої краще пити за перших ознак застуди

Пити багато рідини

Пиття теплої рідини сприяє розрідженню мокротиння та підвищує швидкість його виведення. Рекомендується пити чай з малиною, фруктові та овочеві соки, а також негазовану воду.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.