Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреісус заявив, що це великий день, повідомляє CNN. Як зазначає видання, перемога над захворюванням стала історичним успіхом в області суспільної охорони здоров'я.

До теми Українець майже рік подорожує Африкою наодинці, – фантастична розповідь

Гебреісус зауважив, що з 1966 року, коли держави Африки вперше почали масово боротися із захворюванням, до континенту доставили близько 9 мільярдів вакцин проти поліомієліту. За його словами, саме вакцинація допомогла покласти край хворобі. Загалом, щеплення зробили понад 95% населення Африки.

Згідно з підрахунками ВООЗ, з 1996 року зусилля проти хвороби запобігли паралічу до 1,8 мільйона дітей і врятували близько 180 тисяч життів.

Поліомієліт – що це?

Це вірусне інфекційне захворювання, яке передається через фекалії та слину від людини до людини. Найчастіше хвороба поширюється через брудні руки, інфіковану їжу і воду.

Поліомієліт вражає центральну нервову систему і призводить до паралічу, а потім й до смерті. Помирають близько 5% інфікованих.

Захворіти на поліомієліт може як і дитина, так і доросла людина. Проблема в тому. що це захворювання неможливо вилікувати. Відтак, захиститися від поліомієліту можна лише щепленням.

Останній випадок поліомієліту зафіксували в Африці ще у 2016 році, а саме в Нігерії. Втім, аби переконатися у відсутності нових спалахів, ВООЗ прийняла рішення поспостерігати за ситуацією ще чотири роки.

У підсумку представники комісії зробили спеціальну заяву і передали ВООЗ відповідний сертифікат. У ньому зазначено, що у всіх країнах Африки повністю викорінений останній зі збережених у світі природний збудник поліомієліту — тип 1 дикого поліовірусу.

Кінець дикого поліомієліту в Африці - великий день. Ніхто з нас не зміг би домогтися цього самотужки,
– заявив Гебреісус.

Залишився поліомієліт вакцинного походження

Як пише BBC, нині в Африці залишився лише вірус поліомієліту вакцинного походження. Зокрема, у 2020 році було виявлено 177 випадків інфекції. ВООЗ виявила низку таких випадків у Нігерії, Демократичній Республіці Конго, Центральноафриканській Республіці і Анголі.

Що таке вірус вакцинного походження

Ослаблений вірус, який використовують для виготовлення пероральної вакцини, іноді може вижити в недостатньо імунізованих популяціях. Якщо він циркулює досить довго, то може знову перетворитися в небезпечну форму. Це називається циркулюючим поліовірусом вакцинного походження.