3 червня Іран відзвітував про 3 134 нові випадки COVID-19 за добу, пише Bloomberg. Минулого тижня щодня фіксувала удвічі менші показники, та й взагалі вже два місяці таких цифр у країні не було.

Читайте, наприклад, про ситуацію на 1 травня В Ірані вже третій місяць на COVID-19 щоденно хворіють понад 1000 людей

Населення Ірану – понад 80 мільйонів людей, і усіх їх треба захищати від пандемії, однак країна не може запровадити рішучі обмежувальні заходи. Все тому, що міжнародні санкції дуже погано впливають на місцеву економіку.

Вперше з 1960 року Іран попросив грошей у МВФ, а уряд активно позичає на внутрішньому ринку та продав значну частину державної власності.

Попри все це, сім тижнів тому, на початку квітня, Іран навіть пом'якшив раніше запровадження карантинні обмеження. Тоді хворих, за офіційними даними, було приблизно 70 тисяч. Тепер же їх – понад 160 тисяч (11 місце у світі за кількістю інфікованих).

"Абсолютно необхідне суворе дотримання соціального дистанціювання і використання масок", – переконують у міністерстві охорони здоров'я країни. Однак чи дослухаються усі іранці рекомендацій – не відомо.