Водночас, якщо вчасно не вжити заходів, інсулінорезистентність може перерости в предіабет, а потім і в діабет II типу.
Дивіться також Чи справді жирна їжа шкодить вашому здоров'ю – спойлер: це не завжди так
Адже при цьому стані глюкоза не переробляється і не засвоюється, а накопичується в крові. Власне, це і є головна небезпека означеного стану.
Інсулінорезистентність – не хвороба, а стан, коли у жирової та м'язової тканин, а також у печінки знижується чутливість до інсуліну.
Ендокринологиня Діна Крилова розвінчує міф, що інсулінорезистентність провокує набір ваги.
Вона пояснює, що дійсно, багато хто з людей з надмірною вагою мають інсулінорезистентність. Втім, не слід плутати наслідок і причину.
Бо усе навпаки: неконтрольований набір ваги може спровокувати розвиток інсулінорезистентності.
Що стає причиною розвитку інсулінорезистентності
Інсулінорезистентність може також виникнути навіть через малорухливий спосіб життя. Є й інші фактори, які іноді призводять до цього стану. Серед них:
- синдром полікістозних яєчників (СПКЯ);
- гестаційний діабет, який виник під час вагітності;
- народження дитини вагою понад 4 кг;
- вік 45 років і старше;
- високий артеріальний тиск;
- низький рівень ЛПВЩ;
- високий рівень тригліцеридів (жирів у крові);
- захворювання серця, перенесений інсульт чи наявність хвороб кровоносних судин шиї, чи ніг.
- наявність діабету у батьків, братів чи сестер.
Як боротися з інсулінорезистентністю
Дієвим способом боротьби з цим станом є фізична активність. Спорт може значно знизити резистентність до інсуліну як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.Скільки потрібно активності, щоб був ефект
Достатньо просто додати руху у наше повсякденне життя навіть без відвідування спортзалу. Можна рухатись, коли розмовляєте телефоном або під час телевізійної реклами.
Справи по добу, вигулювання собаки – це теж фізична активність.
Ідеально щодня приділяти до 30 хвилин на швидку ходьбу, радить лікарка. Можна навіть розділити ці 30 хвилин на дві 15-хвилинні або три 10-хвилинні прогулянки.
Харчування – ще один фактор впливу
І так, інсулінорезистентність також пов'язана з харчуванням. Ендокринолог радить для початку зменшити розмір порції, і головне – половину тарілки мають займати зелень та овочі.
Звісно, добре було б відмовитися від смажених страв, частих перекусів.
А ось чарівної пігулки проти резистентності до інсуліну не існує. Не слід самостійно додатково приймати будь-які препарати для вирішення цієї проблеми.
За словами лікарки, іноді все ж призначають препарати, які знижують рівень глюкози в крові, це ліки для хворих на діабет. Але робити це слід виключно за призначенням лікаря.