Нове дослідження опублікували в Journal of the Endocrine Society.

Також на тему: Відмова від елементарних засобів гігієни провокує імпотенцію

Еректильна дисфункція може бути наслідком як судинної патології, так і низького рівня чоловічого статевого гормону тестостерону в крові.

Порушення з боку статевого життя можуть бути симптомами розгорнутої картини серцево-судинних захворювань і передчасної смерті.

Раніше було відомо, що низький рівень тестостерону пов'язаний з підвищеним рівнем смертності серед чоловіків середнього віку і старше. Крім того, сексуальні порушення у літніх людей корелюють з ризиком смерті.

У новій науковій роботі автори проаналізували дані, які були зібрані у великому дослідженні старіння чоловіків. Вони перевірили, як пов'язані рівень статеві гормони й сексуальна функція у майже 2 тисяч чоловіків з тим, чи були ті живі через 12 років після початку дослідження.

Результати дослідження

  • У чоловіків з нормальним рівнем тестостерону і з еректильною дисфункцією ризик смерті був вище на 51% в порівнянні з тими, у кого не було імпотенції.
  • Чим нижче був рівень тестостерону, тим вище був ризик смерті.
  • Наявність еректильної дисфункції, рідкісні ранкові ерекції й зниження лібідо вказували на збільшення ризику смерті в 1,8 раза.
  • Одна лише еректильна дисфункція говорила про збільшення ризику смерті в 1,4 раза.