Інкубаційний період коронавірусу

Дослідники з Китаю, які вивчили дані 142 різних досліджень, виявили, що люди, які заразилися варіантом Альфа – тим, що з’явився в Ухані наприкінці 2019 року – мали інкубаційний період у середньому п’ять днів.

Також на тему: Від коронавірусу цього року вже померло мільйон людей, – ВООЗ

До того часу, як з'явився варіант Omicron, інкубаційний період скоротився в середньому до менш ніж 3,5 дні. Ці висновки мають реальне значення, оскільки час інкубаційного періоду різних варіантів є ключовим фактором у визначенні періоду ізоляції для людей з позитивним тестом на COVID-19.

Нове дослідження очолив Мін Лю з кафедри епідеміології та біостатистики Школи громадської охорони здоров’я Пекінського університету в Пекіні. Всього було включено понад 8100 хворих на COVID-19.

Коронавірус має довший інкубаційний період, ніж інші віруси

Результати цього дослідження свідчать про те, що SARS-CoV-2 постійно еволюціонував і мутував протягом пандемії COVID-19. Вірус постійно змінювався з точки зору його здатності передаватись між людьми, рівня його тяжкості та інкубаційного періоду,
– зазначили науковці.

Вони зазначили, що коли COVID-19 вперше з’явився у своєму варіанті Альфа, його п’ятиденний інкубаційний період був набагато довшим, ніж той, який спостерігається при інших поширених вірусних захворюваннях.

Наприклад, застуда, яка викликають інші коронавіруси, мають інкубаційний період близько 3,2 дня, інкубаційний період грипу становить трохи менше двох днів, а риновіруси (найчастіша причина застуди) мають інкубаційний період приблизно півтора дня.